Filtry

Alarmy i monitoring

Alarmy i monitoring
System alarmowy bezprzewodowy z modułem GSM, MH
ORNO
Kod producenta: OR-AB-MH-3005
Cena od: 211,68  netto
260,37  brutto

Dostępne w 1 hurtowaniach

Szczegóły
Klawiatura cyfrowa bezprzewodowa do alarmu MH
ORNO
Kod producenta: OR-AB-MH-3005C
Cena od: 204,12  netto
251,07  brutto

Dostępne w 1 hurtowaniach

Szczegóły
Czujnik ruchu bezprzewodowy do alarmu MH
ORNO
Kod producenta: OR-AB-MH-3005CR
Cena od: 103,57  netto
127,39  brutto

Dostępne w 1 hurtowaniach

Szczegóły
Atrapa obrotowejj kamery monitorującej CCTV, bater
ORNO
Kod producenta: OR-AK-1203
Cena od: 40,82  netto
50,21  brutto

Dostępne w 1 hurtowaniach

Szczegóły
Czujnik ruchu z sygnalizacją i z alarmem DING-DONG
ORNO
Kod producenta: OR-MA-701
Cena od: 46,87  netto
57,65  brutto

Dostępne w 2 hurtowaniach

Szczegóły
Czujnik ruchu z sygnalizacją bezprzewodową, 100m,
ORNO
Kod producenta: OR-MA-702
Cena od: 63,50  netto
78,11  brutto

Dostępne w 1 hurtowaniach

Szczegóły
Czujnik ruchu z sygnalizacją bezprzewodową, IP44,
ORNO
Kod producenta: OR-MA-705
Cena od: 83,92  netto
103,22  brutto

Dostępne w 1 hurtowaniach

Szczegóły
Mini alarm bezprzewodowy z wbudowaną syreną sterow
ORNO
Kod producenta: OR-MA-707
Cena od: 29,48  netto
36,26  brutto

Dostępne w 1 hurtowaniach

Szczegóły
Zestaw mini alarmów okienno - drzwiowych, 3 szt.,
ORNO
Kod producenta: OR-MA-708
Cena od: 12,85  netto
15,81  brutto

Dostępne w 1 hurtowaniach

Szczegóły
Mini alarm wstrząsowy, bateryjny
ORNO
Kod producenta: OR-MA-709
Cena od: 7,11  netto
8,75  brutto

Dostępne w 1 hurtowaniach

Szczegóły
Zestaw czujników ruchu z sygnalizacją bezprzewodow
ORNO
Kod producenta: OR-MA-710
Cena od: 112,64  netto
138,55  brutto

Dostępne w 1 hurtowaniach

Szczegóły
Mini alarm drzwiowy, bateryjny
ORNO
Kod producenta: OR-MA-713
Cena od: 10,21  netto
12,56  brutto

Dostępne w 1 hurtowaniach

Szczegóły
Alarm bezprzewodowy z wbudowaną syreną i sygnaliza
ORNO
Kod producenta: OR-MA-715
Cena od: 82,40  netto
101,35  brutto

Dostępne w 1 hurtowaniach

Szczegóły
Bezprzewodowa kamera monitorująca IP wewnętrzna
ORNO
Kod producenta: OR-MT-GV-1807
Cena od: 173,88  netto
213,87  brutto

Dostępne w 1 hurtowaniach

Szczegóły
Bezprzewodowa kamera monitorująca IP wewnętrzna, m
ORNO
Kod producenta: OR-MT-GV-1808
Cena od: 158,00  netto
194,34  brutto

Dostępne w 1 hurtowaniach

Szczegóły
Bezprzewodowa kamera monitorująca IP zewnętrzna, I
ORNO
Kod producenta: OR-MT-JT-1806
Cena od: 221,51  netto
272,46  brutto

Dostępne w 1 hurtowaniach

Szczegóły

Alarmy i monitoring: bezpieczeństwo jest zawsze na pierwszym miejscu

Z badania CBOS przeprowadzonego w 2018 roku wynika, że aż 93% Polaków uważa, że okolica, w której mieszkają, jest bezpieczna. To bardzo dobra informacja, na którą bez wątpienia wpływ ma popularyzacja systemów alarmowych i monitoringu. Oba rozwiązania już dawno przestały być traktowane w kategorii zbytku, a stały się wręcz standardowym elementem wyposażenia zarówno prywatnych domów i mieszkań, jak i obiektów firmowych i komercyjnych. W ofercie partnerów Elektrotarg.pl znajdziesz wszystkie akcesoria niezbędne do zbudowania instalacji alarmu i monitoringu. Bazujemy na rozwiązaniach czołowych producentów, charakteryzujących się niezawodnością i funkcjonalnością.

Nowoczesny alarm: wyższy poziom bezpieczeństwa oraz komfortu użytkowania

Nikogo nie trzeba przekonywać, że instalacja alarmowa stanowi podstawowy sposób na zabezpieczenie swojego dobytku przed włamaniem. Nie traktujemy jej w kategorii kosztu, ale inwestycji we własne bezpieczeństwo. Na przestrzeni ostatnich lat alarmy przeszły prawdziwą rewolucję. Dziś na rynku bez problemu są dostępne bardzo rozbudowane systemy oparte na wielofunkcyjnych centralach alarmowych i najróżniejszych rodzajach czujników.

Umożliwia to instalatorowi zaproponowanie klientowi takiego systemu alarmowego, który perfekcyjnie odpowiada na jego potrzeby i jest ściśle dopasowany do specyfiki budynku. Wystarczy tutaj wspomnieć o bardzo szerokim wyborze czujników stosowanych w instalacji alarmowej. Do dyspozycji mamy:

  • Pasywne czujniki podczerwieni – wciąż bardzo popularne, wykrywające zmiany promieniowania cieplnego spowodowane strumieniem chłodnego lub ciepłego powietrza.
  • Czujniki magnetyczne – składające się z magnesu i kontaktronu, tworzące obwód elektromagnetyczny, którego przerwanie powoduje wzbudzenie centrali alarmowej (czujniki te najczęściej wykorzystuje się do zabezpieczania otworów okiennych i drzwiowych).
  • Czujniki mikrofalowe - jest to bardzo zaawansowany rodzaj czujników, które składają się z nadajnika (emitującego fale elektromagnetyczne) oraz odbiornika. Wzbudzenie systemu następuje w momencie przekroczenia zaprogramowanej częstotliwości fali. Jest to rozwiązanie niezwykle precyzyjne, ale jednocześnie wymagające szczególnie fachowego montażu i konfiguracji.
  • Czujniki dualne – często nazywa się je czujnikami zespolonymi. W ich skład wchodzą dwa detektory (najczęściej czujnik PIR oraz czujnik mikrofalowy), co znacząco zwiększa skuteczność systemu oraz minimalizuje ryzyko fałszywych alarmów.

Do tego dochodzi cała gama czujników, które mogą zostać podłączone do instalacji alarmowej w celu zabezpieczenie obiektu i jego mieszkańców czy użytkowników przed skutkami pożaru, ulatniania się czadu czy wycieku gazu.

Oczywiście czujniki to tylko jeden z elementów kompletnego systemu alarmowego. Jego serce stanowi centrala, która w dzisiejszych czasach musi umożliwiać zaprogramowanie alarmu ściśle według oczekiwań użytkownika. Standardem są więc powiadomienia SMS, możliwość zdalnego aktywowania i dezaktywowania alarmu, a nawet włączenie go do instalacji inteligentnego domu i np. połączenie ze sterownikami rolet czy automatyką drzwi i bramy garażowej.

Wybierając system alarmowy w pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę faktyczne potrzeby inwestora oraz budżet, jakim dysponuje. Niezależnie od tego należy decydować się na kompletne systemy jednego producenta lub – w przypadku rozbudowy czy modernizacji alarmu – poszczególne podzespoły wyłącznie renomowanych, uznanych na rynku instalacyjnym firm. Partnerzy Elektrotarg.pl oferują rozwiązania takich marek, jak Orno czy Satel.

Monitoring: nie tylko do firmy

W przeciwieństwie do alarmów, systemy monitoringu wizyjnego nie są jeszcze tak popularne w budynkach mieszkalnych. Wynika to głównie z nieco wyższej ceny kompletnej instalacji. Znów jednak warto podkreślić, że mówimy tutaj o inwestycji we własne bezpieczeństwo. Monitorowane obiekty, w tym domy i mieszkania, dużo rzadziej znajdują się na celowniku włamywaczy, a sama informacja o tym, że w budynku zainstalowano monitoring, działa prewencyjnie.

Każda instalacja monitoringu składa się ze stałych elementów, czyli przede wszystkim rejestratora, okablowania (poza instalacjami bezprzewodowymi) oraz kamer, które dobieramy w zależności od rodzaju budynku, budżetu, jakim dysponuje inwestor oraz oczekiwanej skuteczności systemu. Tutaj możemy wybierać spośród kamer tubowych, kopułkowych, panoramicznych, 360°, obrotowych, ukrytych, IP, HD-CVI, HD-TVI, AHD czy wciąż popularnych analogowych.

Wszelkie akcesoria potrzebne do zbudowania instalacji monitoringu są oczywiście dostępne w ofertach partnerów Elektrotarg.pl.