Elektrokabel Turek

Brak produktów w tej sekcji

Firma ELEKTROKABEL powstała ponad 30 lat temu. Początki produkcji przewodów były trudne, a oferta handlowa bardzo uboga. Produkcję rozpoczynaliśmy w przydomowym warsztacie na używanych starych maszynach. Dzisiaj po dwudziestu latach posiadamy dwa zakłady o łącznej powierzchni 6 ha na których pobudowane jest 45.000 m2 hal produkcyjno-magazynowych. Zatrudnienie wynosi 20 osób i w większości jest to wysoko wykwalifikowana kadra elektroników i energetyków. Administrację mamy zredukowaną do niezbędnego minimum, a wszystkie decyzje finansowo, produkcyjno logistyczne podejmowane są w ścisłym rodzinnym gronie. Dajemy pracę około kilkudziesięciu firmom działającym w kooperacji z Turku jak i regionu województwa Wielkopolskiego i Łódzkiego.

 

Kilka podstawowych przewodów elektrycznych w naszej ofercie na początku działalności rozszerzyliśmy do ok. 1000 pozycji w cenniku. Produkujemy od podstawowych przewodów elektrycznych poprzez przewody słaboprądowe do wiązek samochodowych i sprzętu nagłaśniającego oraz do sterowania; przewody koncentryczne do przesyłania sygnału telewizyjnego i internetu bezprzewodowego; przewody giętkie do instalacji maszyn i urządzeń do odbiorników ruchomych aż po energetyczne kable ziemne i przewody w izolacji gumowej.

 

Pracujemy na najnowszych zdobyczach technologii światowej. Niejednokrotnie jako pierwsi w Europie uruchamialiśmy najnowsze linie produkcyjne Jesteśmy klientem największych producentów maszyn kablowych takich jak: NIEHOFF, SPIRKA, BONGARD, WARDWELL, SKET, a także innych dostawców: BEGRA, KC MULTITRADE czy NORDDEUTSCHE AFFINERIE.

 

Podstawowym surowcem do naszej produkcji jest miedź dostarczana zarówno z polskiej huty jak i z poza granic kraju. Poza miedzią wykorzystujemy przede wszystkim PVC, Polietylen. Przerabiamy rocznie ok. 10 000 ton miedzi oraz 10 000 ton tworzyw sztucznych. Walcówka miedziana o średnicy 8 mm jest najmniej przetworzoną formą surowca miedzianego. Na własnych maszynach produkujemy wszystkie średnice potrzebne do produkcji przewodów od 0,05 mm średnicy do 4,00 mm średnicy.

 

Wieloletnie doświadczenie i opracowanie własnych technologii produkcji w oparciu o polskie normy oraz dyrektywy unii europejskiej sprawiły, że nasze produkty są najwyższej jakości po konkurencyjnej cenie. Wszystkie nasze produkty są znakowane co 1 mb wykonujemy każdy dowolny odcinek w każdym możliwym kolorze na specjalne zamówienie, a produkty posiadają certyfikaty znaku bezpieczeństwa i certyfikaty CE.