Filtry
Kategorie na liście

Kable i przewody

Kable i przewody
Filtry
cena

 – 

  • 4
  • 19
Producenci
Przewód przyłączeniowy H05RR F 3x1 - 1,5m
Pawbol
Kod producenta: D.3503
Cena od: 15,37  netto
18,91  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
Przewód przyłączeniowy H05RR F 3x1,5 - 3m
Pawbol
Kod producenta: D.3507
Cena od: 22,69  netto
27,91  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
Przewód przyłączeniowy H05RR F 3x1,5 - 5m
Pawbol
Kod producenta: D.3508
Cena od: 26,00  netto
31,98  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
Przewód przyłączeniowy H05VV-F3x1,5 -3m
Pawbol
Kod producenta: D.3522
Cena od: 17,14  netto
21,08  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
HTKSHekw 2x2x1 ognioodporny przewód
Bitner
Kod producenta: HTKSHekw 2x2x1
Cena od: 4,07  netto
5,01  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły

Kable i przewody: kluczowe elementy instalacji elektrycznej

Wraz z wynalezieniem elektryczności od razu pojawił się spory problem: w jaki sposób przesyłać ją do poszczególnych odbiorników, aby było to z jednej strony bezpieczne, a z drugiej nie wiązało się ze stratami cennej energii? Dość szybko udało się znaleźć rozwiązanie tego dylematu – jest nim przewód elektryczny. Obecnie na rynku są dostępne najróżniejsze rodzaje przewodów stosowanych do budowy instalacji domowych, firmowych, ale też przemysłowych. Zbliżoną funkcję pełnią kable elektryczne, choć warto pamiętać, że wykorzystujemy je w nieco inny sposób. Przewody i kable markowych producentów oczywiście znajdują się w ofercie hurtowni partnerskich Elektrotarg.pl.

Przewody

Do tej kategorii produktów zaliczamy wszelkiego rodzaju przewody mające zastosowanie w budowie instalacji elektrycznych, ale też antenowych, teleinformatycznych, telekomunikacyjnych, sygnalizacyjnych, głośnikowych, sterowniczych oraz specjalistycznych. Wykorzystuje się je zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Podstawowym zadaniem przewodu elektrycznego jest oczywiście prowadzenie prądu elektrycznego do odbiornika. Przewód zwykle jest wykonany z miedzi lub aluminium i ma postać drutu, szynoprzewodu lub linki. Spotyka się przewody izolowane oraz pozbawione izolacji – te drugie są stosowane w liniach napowietrznych, gdzie funkcję izolacji pełni po prostu powietrze atmosferyczne.

W ofercie partnerów Elektrotarg.pl znajdują się wszelkiego rodzaju przewody niezbędne do budowy instalacji w budynkach prywatnych, komercyjnych, firmowych i przemysłowych. Możesz kupić przewody jednożyłowe DY, LGY czy LGS, jak również przewody wielożyłowe YDY. Oferujemy przewody do urządzeń przenośnych – polwinitowe, OMY, OWY, gumowe OW, OPD, kable teleinformatyczne, a także przewody głośnikowe i antenowe. Dostępne są również przewody sygnalizacyjne i sterownicze, YKSY, LiYCY oraz YSTY.

Nasi partnerzy niezmiennie stawiają na najwyższą jakość oferowanych produktów, stąd w hurtowniach zrzeszonych w grupie Elektrotarg.pl kupisz wyłącznie markowe przewody, gwarantujące bezawaryjną pracę w warunkach, do jakich zostały przystosowane. Oferowane przewody są dostępne w różnych wariantach długości, co ułatwi Ci skompletowanie odpowiedniej ilości materiału do realizacji konkretnej inwestycji. Zamówione produkty możesz odebrać osobiście w wybranej hurtowni lub otrzymać je pod wskazany adres.

Kable elektryczne

Nagminnie mylone z przewodami (obu nazw często używa się zamiennie), choć mają inne zastosowanie. Kabel elektryczny jest jednym z rodzajów przewodu elektrycznego, wyposażonym w izolację i występującym w wariancie jedno- lub wielożyłowym. Zadaniem kabli elektrycznych jest przekazywanie energii ze źródła prądu do jego odbiornika lub odbiorników – jak w przypadku kabli z listwą zasilającą.

Nasi partnerzy oferują wszelkie kable elektryczne, w tym miedzianie YKY, aluminiowe YAKY, napowietrzne ASXSN, teleinformatyczne, telekomunikacyjne YTKSY (wewnętrzne) oraz XzTKMXpw (zewnętrzne), alarmowe (YTDY), jak również kable do specjalistycznych zastosowań, jak ognioodporne HDGS.

W przypadku kabli elektrycznych obowiązuje dokładnie ta sama zasada, o której wspomnieliśmy w kontekście przewodów: jakość produktu powinna być zawsze na pierwszym miejscu. Sugerujemy zatem, aby nie skupiać się wyłącznie na cenie, a już szczególnie w sytuacji, gdy kabel elektryczny ma być wykorzystywany do zasilania energią cennych urządzeń, od których oczekujemy bezawaryjnej i stabilnej pracy.

Kable elektryczne oferowane przez naszych partnerów są dostępne zarówno w gotowych odcinkach, jak i sprzedawane na metry. Sprawdź wszystkie produkty, jakie przygotowały dla Ciebie hurtownie zrzeszone w Elektrotarg.pl i zamów potrzebne Ci kable elektryczne z odbiorem osobistym lub przesyłką pod same drzwi. Jeśli natomiast potrzebujesz pomocy przy wyborze odpowiedniego produktu, po prostu skontaktuj się z nami lub z wybraną hurtownią partnerską Elektrotarg.pl.