Lampki i latarki

Brak produktów w tej sekcji

Lampki i latarki: postaw na niezawodne źródło światła

Latarka jest nieodzownym elementem wyposażenia każdego elektryka, jak też domowego majsterkowicza (zaraz po odpowiedniej odzieży roboczej). Choć przyzwyczailiśmy się do tego, że zawsze mamy dostęp do sieciowych źródeł światła, to wszyscy profesjonaliści dobrze wiedzą, jak często konieczne jest korzystanie z alternatywnego, podręcznego oświetlenia. Latarki przydają się chociażby podczas uzbrajania rozdzielni elektrycznej, prowadzenia robót w ciemnych pomieszczeniach, wymiany elementów w skrzynkach elektrycznych czy prowadzenia robót na zewnątrz budynków, w godzinach wieczornych i nocnych. Z kolei różnego rodzaju lampki warsztatowe bardzo ułatwiają pracę w szybach, piwnicach czy na strychach.

Ręczne latarki LED

Latarki LED stały się dziś standardem, ponieważ mają dwa niezaprzeczalne atuty. Po pierwsze: gwarantują bardzo dobre doświetlenie przestrzeni przed użytkownikiem. Światło LED jest dostatecznie mocne, pozwala dostrzec szczegóły, co w pracy elektryka jest kluczowe. Po drugie: latarki LED są niezwykle energooszczędne, dzięki czemu są tanie w eksploatacji i rzadko zaskakują użytkowników nagłym rozładowaniem.

Na rynku są dostępne zarówno latarki LED zasilane na baterie, jak również posiadające wbudowany akumulator, ładowane z sieci.

Latarki czołowe

Trudno o bardziej funkcjonalne rozwiązanie niż właśnie latarki czołowe. Cieszą się one ogromną popularnością wśród elektryków, ponieważ są niezwykle praktyczne. Doświetlają przestrzeń przed użytkownikiem, jednocześnie nie zajmując rąk. Elektryk może więc swobodnie np. uzbrajać tablicę rozdzielczą, mając zapewnioną doskonałą widoczność, wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa.

Wśród latarek czołowych zdecydowanie dominują te wykorzystujące technologię LED.

Lampki warsztatowe

Profesjonalne lampki warsztatowe przede wszystkim muszą być wykonane z bardzo solidnych materiałów, gwarantujących wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Wymagane jest, aby lampki dla fachowców posiadały hermetyczną obudowę, chroniącą przed wilgocią i zapyleniem. Jest to niezbędne w przypadku wykorzystywania takich lampek w trudnych warunkach środowiskowych, z którymi na co dzień ma do czynienia praktycznie każdy elektryk.

Wybierając latarkę czy lampkę dla elektryka zwróć uwagę na kilka istotnych parametrów. Kluczowa jest funkcjonalność – jeśli więc często pracujesz w ciemności czy w niedostatecznych warunkach oświetleniowych, a przy tym musisz mieć do dyspozycji obie ręce, zdecydowanie najlepszą opcją będzie latarka czołowa. Kolejną kwestią jest moc urządzenia. Jeśli potrzebujesz perfekcyjnej widzialności, postaw na latarkę z możliwie jak największą ilością lumenów. Sprawdź także, czy latarka lub lampka posiada uchwyt wykończony antypoślizgową powłoką oraz wygodnie umieszczony włącznik.

Szukasz profesjonalnej latarki, która nie zawiedzie Cię w żadnym momencie i zapewni Ci wysoki komfort oraz bezpieczeństwo pracy przy korzystaniu z narzędzi? Potrzebujesz wysokiej jakości uniwersalnej lampki warsztatowej? Sprawdź wszystkie produkty, jakie przygotowali dla Ciebie Partnerzy Elektrotarg.pl.