Odzież

Odzież robocza dla elektryka: postaw na wysoką jakość

Odzież robocza to niezwykle ważny element wyposażenia każdego profesjonalnego elektryka, ale też osoby amatorsko zajmującej się pracami elektrycznymi czy po prostu majsterkowaniem. Zadaniem takiej odzieży jest zapewnienie maksymalnego komfortu w trakcie pracy w każdych warunkach pogodowych czy środowiskowych, jak również zminimalizowanie ryzyka wypadku i urazu. Dlatego odzież robocza dla elektryka powinna spełniać normy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, co potwierdzają stosowne atesty. Markową odzież roboczą czołowych producentów, cenioną przez profesjonalistów w Polsce, kupisz u Partnerów Elektrotarg.pl.

Elementy odzieży roboczej dla elektryka

Odzież robocza to szeroka kategoria produktów, która obejmuje wszelkie części garderoby mogące przydać się podczas wykonywania robót monterskich czy instalacyjnych. Do wyboru mamy więc bluzy robocze, koszulki i koszule, spodnie robocze o różnej długości, czapki, rękawice, obuwie robocze. Koniecznie trzeba wspomnieć o elementach odblaskowych lub lampkach, na czele z kamizelką oraz typowo ochronnych, jak kaski czy okulary.

Warto również wiedzieć, że odzież roboczą dzielimy ze względu na jej przeznaczenie, a dokładnie – na zakres ochrony. W pracy elektryka zdecydowanie przydatne będą elementy odzieży chroniące przed obrażeniami mechanicznymi, trudnymi warunkami atmosferycznymi, wysoką temperaturą, ogniem, a przede wszystkim przed zbieraniem ładunków elektrostatycznych (odzież typu EDS).

Kompletując odzież roboczą dla elektryka zaleca się, aby zainwestować w ubrania na każdą porę roku. Nie ma sensu, aby wykonawca męczył się w upale mając na sobie długie, grube spodnie robocze, skoro dostępne są modele z krótkimi nogawkami.

Bardzo ważnym elementem stroju roboczego elektryka jest obuwie. Powinny to być buty robocze ze wzmocnionymi noskami, podeszwą antypoślizgową, najlepiej za kostkę. Elektryk regularnie korzysta z drabiny, stąd wymaga się, aby miał na nogach obuwie zapewniające solidne podparcie i minimalizujące ryzyko poślizgnięcia.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę wybierając odzież roboczą dla elektryka?

Kwestie czysto techniczne mamy już za sobą, pora więc przejść do części praktycznej. Odzież robocza bezwzględnie musi być komfortowa w noszeniu, wykonana z przewiewnych materiałów oraz łatwa w utrzymaniu w czystości. Pod tym względem dobre opinie użytkowników zbiera odzież drelichowa z domieszką bawełny, która jest wodo- i olejoodporna, a przy tym bardzo wytrzymała na rozrywanie, rozcięcie etc.

Wybierając odzież roboczą zwróć także uwagę na to, czy jej poszczególne elementy będą Ci pasować pod względem chociażby liczby i pojemności kieszeni, dodatkowych zaczepów (np. na narzędzia), możliwości regulacji (na przykład na szelkach) oraz wzmocnień w newralgicznych punktach (kolana, krocze). Pamiętaj przy tym, że inwestycja w markową odzież roboczą zawsze się opłaca, ponieważ będzie to miało bezpośrednie przełożenie na Twój komfort i bezpieczeństwo.