Filtry
Kategorie na liście

Naświetlacze

Naświetlacze
Filtry
cena

 – 

  • 24
  • 42
Producenci
INNOVO NAŚWIETLACZ LED Z CZUJNIKIEM RUCHU, 20W, 14
GTV
Kod producenta: IN-FLR20WC-40
Cena od: 34,52  netto
42,46  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
Cena od: 35,86  netto
44,11  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
Cena od: 56,58  netto
69,59  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
Naświetlacz 30W PREMIUM z czujnikiem ruchu barwa neutralna
GREEN LIGHT
Kod producenta: EKO-H30W-PIR-PREM-NW
Cena od: 111,85  netto
137,58  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły

Naświetlacze: bardzo praktyczny sposób na doświetlenie ogrodu, podjazdu, miejsca pracy

Naświetlacze to źródła światła w głównej mierze przeznaczone do pracy na zewnątrz budynków. Znajdują jednak zastosowanie również pod dachem, świetnie sprawdzając się do oświetlania dużych przestrzeni, gdy potrzebujemy silnego światła, ale nie mamy dostępu do oświetlenia stałego (np. z powodu dopiero prowadzonych prac instalacyjnych). Obecnie największą popularnością na polskim rynku cieszą się naświetlacze LED, które nie tylko emitują światło o dużym natężeniu, ale także są super oszczędne, nie narażając użytkownika czy inwestora na zbyt wysokie rachunki za energię. Szeroki wybór naświetlaczy znajdziesz w ofertach Partnerów Elektrotarg.pl. Sprawdź, czym się kierować przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego naświetlacza.

Kiedy warto stosować naświetlacze?

Zastosowanie naświetlaczy jest bardzo szerokie, przy czym obecnie najczęściej wykorzystuje się je w celach dekoracyjnych oraz do doświetlania przestrzeni wokół budynku. Standardowym miejscem montażu naświetlacza jest ściana nad bramą garażową. Naświetlacz z czujnikiem ruchu zapewni komfortowy wjazd samochodem, a tym samym podniesie poziom bezpieczeństwa. Podobnie naświetlacze z czujnikiem ruchu stosuje się w ciągach komunikacyjnych, na przykład w pobliżu ścieżki w ogrodzie.

Wiele osób wykorzystuje naświetlacze LED w celu uatrakcyjnienia wyglądu ogrodu oraz architektury budynku, stosując je do podświetlania niektórych elementów, np. drzew, rabat czy ścian.

Ponadto naświetlacze, zwłaszcza halogenowe, znajdują zastosowanie przy prowadzeniu różnych prac wewnątrz i na zewnątrz budynków, zapewniając dostateczną ilość światła w sytuacji, gdy nie mamy dostępu do standardowego oświetlenia. Naświetlacze spotyka się więc w warsztatach, w remontowanych budynkach oraz na placach budowy.

Wybierając naświetlacz zwróć uwagę na rodzaj oprawy

Choć na rynku zaczynają dominować naświetlacze LED, to nadal można bez problemu kupić naświetlacze halogenowe, czyli wyposażone w standardowy żarnik R7S. Te drugie są polecane do zastosowań profesjonalnych, kiedy priorytetem jest uzyskanie mocnego światła o przyjaznej dla ludzkiego wzroku barwie. Z kolei naświetlacze LED najlepiej sprawdzą się wtedy, gdy zależy nam na jak najniższych kosztach eksploatacji oraz ponadprzeciętnej trwałości. Żywotność żarników LED jest wielokrotnie większa niż żarników halogenowych.

Moc naświetlacza

Zawsze dobieramy ją w zależności od tego, jaką funkcję ma spełniać naświetlacz. Jeśli jest to funkcja użytkowa, czyli chcemy np. doświetlić przestrzeń roboczą, podjazd do garażu czy teren wokół budynku, wówczas warto postawić na naświetlacz LED o mocy 50W, który zapewni bardzo dużą ilość światła. Z kolei do zastosowań dekoracyjnych śmiało można wybrać naświetlacz o mocy między 10 a 30W, który pozwala osiągnąć ciekawe efekty estetyczne, jednocześnie dbając o niskie zużycie energii.

W przypadku naświetlaczy LED o mocy świetlnej decyduje przede wszystkim liczba diod LED zastosowanych w danej oprawie.

Barwa światła

Temperatura barwowa jest kolejnym ważnym kryterium wyboru, zwłaszcza w przypadku naświetlaczy LED. Wyróżniamy trzy podstawowe barwy wyrażone w Kelwinach [K], czyli:

  • Ciepłą – przedział od 2700 do 3200K.
  • Neutralną – 4000-5000K.
  • Zimną – powyżej 6000K.

Warto wiedzieć, że płomień świecy ma barwę 1800K. Barwa ciepła jest wskazana wtedy, gdy zależy nam na przyjemnym, relaksacyjnym oświetleniu. Do zastosowań użytkowych zaleca się barwę neutralną, a zimną – do dekoracji, oświetlania reklam.

Klasa szczelności

Na ten parametr należy zwrócić baczną uwagę w sytuacji, gdy naświetlacz ma być użytkowany na zewnątrz budynku lub pracować w warunkach dużego zapylenia. Wówczas najlepszym wyborem będzie naświetlacz w obudowie o klasie szczelności IP65-68. Zagwarantuje ona dobrą ochronę źródła światła przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i środowiskowymi.

Dodatkowo wybierając naświetlacz warto się zastanowić, czy potrzebny będzie w nim czujnik ruchu lub zmierzchu. Ten drugi doskonale sprawdzi się w sytuacji, gdy naświetlacz ma pełnić funkcję lampy ulicznej lub doświetlającej teren wokół budynku w trybie ciągłym.

Naświetlacze LED i halogenowe markowych producentów są dostępne w stałej ofercie Partnerów Elektrotarg.pl.