Kategorie na liście

Akcesoria

Akcesoria do rozdzielnic i obudów elektrycznych: łatwy montaż, bezproblemowy serwis

Rozdzielnice i obudowy elektryczne mają tę wspólną cechę, że wymagają dobrania do nich odpowiednich akcesoriów. To dzięki tym – często bardzo drobnym – elementom zyskują pełną funkcjonalność i mogą stanowić ważną część instalacji elektrycznej. W Elektrotarg.pl zamówisz najróżniejsze akcesoria do rozdzielnic i obudów elektrycznych, które ułatwią Ci estetyczny, trwały montaż oraz umożliwią profesjonalne uzbrojenie.

Drzwiczki

Każda rozdzielnica i obudowa elektryczna wymaga zamknięcia przed nieuprawnionym dostępem. To kwestia bezpieczeństwa – zwłaszcza w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych, gdzie nie można dopuścić do tego, aby np. dzieci mogły bez przeszkód ingerować w kluczowe elementy instalacji elektrycznej. Dodatkowo drzwiczki zwiększają szczelność obudowy, chroniąc wewnętrzne podzespoły przed wilgocią, kurzem i innymi czynnikami mogącymi zaburzyć pracę instalacji. Nasi Partnerzy oferują drzwiczki rewizyjne w różnych wymiarach, wykonane z blachy ocynkowanej lub tworzywa sztucznego.

Osłony

Osłony, nazywane również maskownicami, są niezbędnym elementem każdej rozdzielnicy elektrycznej. Chronią one elementy przyłączeniowe przed kurzem i wilgocią, a także nie dopuszczają do tego, aby osoba obsługująca rozdzielnicę przypadkowo dotknęła np. źle zaizolowanego przewodu. Ponadto osłony estetycznie wykańczają wnętrze rozdzielnicy, ułatwiając pogrupowanie poszczególnych bezpieczników, wyłączników etc.

Płyty montażowe

Jak sama nazwa wskazuje, płyta montażowa umożliwia bezproblemowy montaż rozdzielnicy na ścianie (rozdzielnica natynkowa) lub w ścianie (rozdzielnica podtynkowa). Wybierając ten element trzeba się kierować przede wszystkim jakością wykonania, ponieważ to właśnie od płyty montażowej w dużej mierze zależy stabilność mocowania rozdzielnicy. W ofertach Partnerów Elektrotarg.pl znajdują się zarówno płyty montażowe z tworzywa, jak i ze stali nierdzewnej, dostępne w bardzo szerokim wyborze rozmiarów.

Wsporniki

Wsporniki do rozdzielnic to także istotny element montażowy, który musi prezentować wysoką jakość wykonania. Wspornik zawsze dobieramy do konkretnej rozdzielnicy, aby nie musieć później tracić czasu na jakiekolwiek przeróbki – mogące również mieć negatywny wpływ na trwałość mocowania.

Zamki

W sytuacji, gdy przewiduje się ryzyko dostępu do obudowy elektrycznej lub samej rozdzielnicy przez osoby nieuprawnione, niezbędne będzie wyposażenie drzwiczek w zamek. Dzięki temu eliminujemy ryzyko, że np. dziecko czy osoba bez odpowiednich uprawnień czy wiedzy narazi się na niebezpieczeństwo porażenia lub zwyczajnie uszkodzi elementy instalacji elektrycznej.

Pozostałe akcesoria do rozdzielnic i obudów elektrycznych

Fachowe uzbrojenie rozdzielnicy elektrycznej wymaga stosowania najróżniejszych akcesoriów, które decydują zarówno o sprawności instalacji, jak i o jej trwałości. W Elektrotarg.pl zamówisz m.in. bloki rozdzielcze, różnego rodzaju zaślepki, uchwyty i inne drobne elementy do montażu, uzbrojenia czy modernizacji rozdzielnicy.

Wszystkie niezbędne akcesoria do rozdzielnic i obudów elektrycznych możesz zamówić przez Elektrotarg.pl i odebrać je osobiście u naszych Partnerów lub skorzystać z dostawy pod drzwi.