Filtry
Kategorie na liście

Rozdzielnice

Rozdzielnice
Cena od: 115,97  netto
142,64  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
Obudowa S-5 z szybką dymną, N+PE, (IP 30)
Pawbol
Kod producenta: C.2020
Cena od: 9,39  netto
11,55  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
Obudowa S-8 z szybką dymną, N+PE(IP 30)
Pawbol
Kod producenta: C.2025
Cena od: 22,06  netto
27,13  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
Obudowa S-4 z szybką dymną , (IP 30)
Pawbol
Kod producenta: C.2027
Cena od: 4,62  netto
5,68  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
Obudowa S-2 z szybką dymną, (IP 30)
Pawbol
Kod producenta: C.2030
Cena od: 4,02  netto
4,94  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
Obudowa S-6 z szybką dymną, N+PE, (IP 30)
Pawbol
Kod producenta: C.2031
Cena od: 12,93  netto
15,90  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
Obudowa S-3 z szybką dymną, N+PE, (IP 30)
Pawbol
Kod producenta: C.2061
Cena od: 6,37  netto
7,84  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
Obudowa S-4 z szybką dymną, N+PE, (IP 30)
Pawbol
Kod producenta: C.2063
Cena od: 9,81  netto
12,07  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły

Rozdzielnice elektryczne: szybkie uzbrojenie, wygodny montaż

Trudno sobie wyobrazić jakąkolwiek instalację elektryczną bez rozdzielnicy. To ona jest sercem każdej instalacji, grupując poszczególne moduły i sekcje, umożliwiając sterowanie nimi z jednego miejsca, wieńcząc całą instalację. Elektryk odpowiedzialny za uzbrojenie rozdzielnicy musi wybrać taki element, na którym będzie mu się wygodnie pracować, ale także prezentujący odpowiednio wysoką jakość wykonania i dopasowany do konkretnej inwestycji pod kątem funkcjonalności czy sposobu montażu. Partnerzy Elektrotarg.pl przygotowali bardzo szeroki wybór rozdzielnic elektrycznych wszelkiego typu. Sprawdź aktualną ofertę i kup produkt spełniający Twoje oczekiwania.

Podstawowe kryteria wyboru rozdzielnicy elektrycznej

Rozdzielnice elektryczne to dość szeroka kategoria produktów, ponieważ dzielimy je ze względu na przeznaczenie, sposób i miejsce montażu, rozmiar, a co za tym idzie liczbę modułów, jak również to, co ostatecznie ma się w danej rozdzielnicy znaleźć (licznik, wyłącznik różnicowoprądowy, wyłącznik główny, elementy infrastruktury IT etc.).

Obecnie nie ma żadnego problemu z tym, aby znaleźć taką rozdzielnicę elektryczną, która perfekcyjnie pasuje do danej instalacji. To daje elektrykom szerokie pole do popisu, znacząco ułatwia pracę, pozwala uzbroić rozdzielnicę w podzespoły, które jeszcze całkiem niedawno wymagały ich rozdzielenia.

Wybierając rozdzielnicę elektryczną należy zwrócić baczną uwagę na poszczególne parametry produktu. Poza wymiarami ważna jest też jakość materiału, z jakiego została wykonana rozdzielnica. Powinna to być blacha w ocynku elektrolitycznym o grubości w zakresie 0,8-1 mm. Rozdzielnica powinna posiadać listwy zaciskowe, charakteryzować się I klasą ochronności oraz stopniem ochrony IP30 (do wewnątrz) lub IP44 i wyższym (na zewnątrz). Warto sprawdzić rozmieszczenie modułów w rzędzie oraz to, czy rozdzielnica została wykonana zgodnie z normą PN-EN.

Wiedząc, jaki typ rozdzielnicy jest Ci potrzebny, możesz już skupić się na kwestii montażu. Tutaj podział jest bardzo prosty, bo mamy do wyboru rozdzielnicę natynkową lub rozdzielnicę podtynkową.

Jaką rozdzielnicę wybrać: natynkową czy podtynkową?

W ramach krótkiego przypomnienia: rozdzielnica natynkowa nie wymaga wycinania fragmentu ściany czy ocieplenia. Wystarczy zamocować ją na samej ścianie, co oczywiście bardzo przyspiesza instalację. Nie zapominajmy jednak, że taka rozdzielnica, zwłaszcza umieszczona wewnątrz budynku, może ograniczać powierzchnię pomieszczenia oraz negatywnie wpływać na estetykę. Jeśli rzeczywiście jest to problem, należy zdecydować się na rozdzielnicę podtynkową.

Rozdzielnica podtynkowa pozwala bardzo estetycznie zwieńczyć całą instalację. Dzięki zlicowaniu jej z powierzchnią ściany lub warstwą ocieplenia, nie ma efektu „wystawania” rozdzielnicy, co może mieć znaczenie dla wielu inwestorów. Rozdzielnica ukryta w ścianie oszczędza też sporo miejsca, dlatego standardowo wykorzystuje się ją w budynkach jednorodzinnych i wielorodzinnych.

Wybierając rozdzielnicę koniecznie zwróć też uwagę na to, czy dany model pozwoli Ci umieścić w nim wszystkie niezbędne elementy instalacji. Nie może dochodzić do sytuacji, w której elektryk na siłę „upycha” poszczególne podzespoły lub – co gorsza – z niektórych z nich rezygnuje. Rozdzielnica elektryczna musi być uzbrojona w sposób estetyczny, co także przekłada się na bezpieczeństwo i trwałość instalacji.

Już teraz sprawdź całą ofertę rozdzielnic elektrycznych, jaką przygotowaliśmy dla Ciebie wraz z naszymi Partnerami. Zamów wybrany produkt online z odbiorem osobistym lub dostawą pod same drzwi.