Filtry

Osprzęt siłowy

Osprzęt siłowy
Wtyczka siłowa 32A 5p
Pawbol
Kod producenta: B.1032
Cena od: 12,58  netto
15,47  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
Gniazdo siłowe 16A 5p
Pawbol
Kod producenta: B.1036
Cena od: 13,65  netto
16,79  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
Gniazdo siłowe 32A 5p
Pawbol
Kod producenta: B.1038
Cena od: 17,81  netto
21,91  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
Gniazdo przenośne 16A 5p
Pawbol
Kod producenta: B.1040
Cena od: 13,96  netto
17,17  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
Gniazdo przenośne 32A 5p
Pawbol
Kod producenta: B.1042
Cena od: 17,07  netto
21,00  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły

Osprzęt siłowy: wszystko, czego potrzebujesz do wykonania instalacji trójfazowej

Osprzęt siłowy to jedna z najważniejszych kategorii produktów dla każdego profesjonalnego instalatora, ale też użytkowników końcowych instalacji, którzy zamierzają korzystać z urządzeń wymagających zasilania trójfazowego (np. płyta indukcyjna 400V). W ofercie hurtowni partnerskich Elektrotarg.pl znajdziesz wszystkie elementy niezbędne do zbudowania instalacji siłowej, jak również do rozbudowy tej już istniejącej. Sprawdź wszystkie propozycje, wśród których znajdziesz wyłącznie produkty renomowanych marek, gwarantujące bardzo wysoką jakość wykonania, a tym samym bezawaryjność i intuicyjny montaż.

Jakie produkty zaliczamy osprzętu siłowego?

Projektując instalację elektryczną w budynku zawsze warto postawić na wariant trójfazowy i przewidzieć punkty, w których będzie możliwość zastosowania osprzętu siłowego. Niesie to ze sobą konkretne korzyści, na czele z tym, że właściciel czy użytkownik danego obiektu w każdej chwili będzie mógł podłączyć do instalacji urządzenia o większej mocy, jak wspomniana płyta indukcyjna czy choćby betoniarka. Dodatkowo otwiera to drogę do ewentualnego podzielenia instalacji na trzy sieci, co może być bardzo korzystne, gdy np. postanowimy wydzielić w nim osobne mieszkania.

Do kategorii osprzętu siłowego zaliczamy przede wszystkim gniazda siłowe. Dzielimy je na gniazda przenośne, stałe oraz tablicowe, czyli montowane w rozdzielnicy elektrycznej. Gniazda siłowe różnią się ze względu na dopuszczalne obciążenie oraz liczbę styków.

Kolejnym produktem z tej kategorii są wtyczki siłowe, które umożliwiają przyłączenie urządzenia o dużej mocy do instalacji trójfazowej. Wtyczki dzielimy na przenośne, przenośne kątowe, typu szybkozłącze, izolacyjne przenośne oraz odbiornikowe. Dodatkowo warto wspomnieć o wtyczkach siłowych stałych typu mini, wtykach stałych oraz wtykach prostych tablicowych.

Osprzętem siłowym są również łączniki krzywkowe, czyli między innymi łączniki silnikowe pozwalające łączyć i sterować napędami wyposażonymi w silniki jedno- oraz trójfazowe. Łączniki wykorzystuje się także, jako przełączniki grupowe i rozłączniki izolacyjne. Ten osprzęt dzielimy na łączniki w obudowie oraz zatablicowe.

Nie możemy oczywiście pominąć zestawów zasilających, czyli w głównej mierze rozdzielnic. Najpopularniejsze są rozdzielnice 4-modułowe, 6-modułowe oraz 13-modułowe. Do grupy zestawów zasilających zaliczamy także zestawy z gniazdami o natężeniu od 16A do 32A oraz rozdzielniki (umożliwiają przełączanie prądu z 400V na 250V). Rozdzielniki bardzo przydają się w sytuacji, gdy zamierzamy podłączyć do instalacji siłowej urządzenie wymagające niższego poboru mocy.

Kategoria osprzętu siłowego obejmuje również wyłączniki alarmowe. Występują one w wariancie natynkowym i podtynkowym. Rolą wyłączników alarmowych (nazywanych też pożarowymi) jest wyeliminowanie ryzyka pożaru i zapewnienie bezpieczeństwa instalacji oraz podłączonych do niej urządzeń.

Do tego dochodzi cała gama różnego rodzaju akcesoriów siłowych, jak wtyczki siłowe metalowe czy wkłady do gniazd siłowych metalowych. Dzięki tego typu akcesoriom można znacząco zwiększyć funkcjonalność całej instalacji siłowej oraz perfekcyjnie dopasować ją do potrzeb użytkowników oraz specyfiki budynku.

Jaki osprzęt siłowy wybrać?

Najważniejsze jest to, aby stawiać na rozwiązania renomowanych producentów, sprawdzonych na polskim rynku i cieszących się uznaniem wśród instalatorów. Osprzęt siłowy musi pracować bezawaryjnie, ponieważ jest znacznie bardziej obciążony niż komponenty zasilane prądem o mocy 230V.

Wybierając osprzęt siłowy zwracamy również uwagę na użyteczność poszczególnych elementów instalacji – jest to szczególnie ważne w budynkach mieszkalnych, w których m.in. liczy się oszczędność miejsca (stąd preferowane jest stosowanie osprzętu podtynkowego).

Szukasz markowego osprzętu siłowego do realizacji nowej inwestycji? Sprawdź całą ofertę partnerów Elektrotarg.pl i kup potrzebne komponenty w najlepszej cenie!