Kategorie na liście

Lampy stojące, biurkowe, stołowe

Lampy stojące, biurkowe, stołowe

Lampy stojące, biurkowe, stołowe: szybki sposób na więcej światła w pomieszczeniu

Nawet jeśli instalacja oświetleniowa w domu, biurze czy mieszkaniu została perfekcyjnie zaprojektowana i wykonana, to w pewnym momencie może się okazać, że tego światła jest jednak odrobinę za mało. Wówczas naturalnym wyborem będą lampy stojące, biurkowe oraz stołowe. Stosuje się je nie tylko w celach praktycznych, ale także dla wprowadzenia do pomieszczenia przyjemnego klimatu. Takie lampy pełnią również funkcję dekoracyjną, mogąc stanowić jeden z ważniejszych elementów wystroju. W ofertach Partnerów Elektrotarg.pl znajdziesz lampy stojące, biurkowe i stołowe czołowych producentów, wykonane z doskonałych materiałów i dostępne w najróżniejszych stylach, wielkościach i wariantach kolorystycznych.

Lampy stojące: dekorują i sprawdzają się w codziennym użytkowaniu

Lampy stojące, nazywane też lampami podłogowymi, są bardzo praktycznym rozwiązaniem w sytuacji, gdy zależy nam na zyskaniu dodatkowego oświetlenia w konkretnym miejscu. Takie lampy świetnie sprawdzają się chociażby podczas czytania czy oglądania telewizji. W takich chwilach nie potrzebujemy mocnego światła sufitowego – wystarczy nastrojowe oświetlenie, które bardzo dobrze wpływa na regenerację i pozwala się zrelaksować.

Dużą zaletą lamp stojących są ich walory dekoracyjne. Obecnie nie ma żadnego problemu z tym, aby dobrać odpowiednią lampę do praktycznie każdego wnętrza, niezależnie od tego, w jakim stylu zostało urządzone. Mamy więc lampy z abażurem, które doskonale korespondują z tradycyjnym designem, ale też lampy w kolorze szczotkowanej stali, które będą dobrym uzupełnieniem wnętrza nowoczesnego, minimalistycznego.

Wybierając lampę stojącą warto zwrócić uwagę na to, jakie zastosowano w niej mocowania źródła światła, potocznie określane mianem gwintu. W lampach podłogowych najczęściej spotyka się mocowania E14, E27 oraz GU10.

Lampki biurkowe: nie tylko dla ucznia

Lampki biurkowe to ten rodzaj oświetlenia, który znajduje się chyba w każdym domu, a już na pewno w każdym biurze. Oczywiście funkcją takiej lampki jest doświetlanie blatu biurka, co pozwala komfortowo pracować, uczyć się czy chociażby grać na komputerze. Producenci lampek biurkowych oferują nam ogromny wybór modeli, różniących się kolorystyką, designem, sposobem montażu czy zakresem regulacji.

Wybór lampki biurkowej warto uzależnić przede wszystkim od tego, gdzie zamierzamy ją postawić, ile miejsca mamy do dyspozycji oraz czy pod względem stylistycznym będzie ona pasować do designu pomieszczenia.

Lampy stołowe: piękna i funkcjonalna dekoracja

Lampy stołowe pełnią przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Pięknie uzupełniają wystrój pomieszczenia, stanowiąc ciekawy, nietuzinkowy element dekoracyjny. Nieco wbrew nazwie takie lampy nie są przeznaczone wyłącznie do stawiania ich na stole. Z powodzeniem można je umieszczać na meblach, szafkach RTV czy nawet blatach kuchennych – wszędzie tam, gdzie potrzebujemy z jednej strony efektownej dekoracji, a z drugiej dodatkowego źródła klimatycznego światła.

W ofertach Partnerów Elektrotarg.pl znajdziesz lampy stojące, biurkowe i stołowe czołowych producentów, wykonane z doskonałych materiałów i dostępne w najróżniejszych stylach, wielkościach i wariantach kolorystycznych.