Meblowe

Brak produktów w tej sekcji

Oprawy meblowe: funkcjonalność i estetyka

Oprawy meblowe to od wielu lat standardowy element wyposażenia różnego rodzaju mebli, przede wszystkim zabudów kuchennych. Ich podstawową funkcją jest doświetlanie przestrzeni roboczej, np. nad blatem, co ułatwia przygotowywanie posiłków, robienie porządków etc. Nie zapominajmy jednak, że oprawy meblowe powinny również charakteryzować się wysokim walorem dekoracyjnym, upiększając przestrzeń prywatną czy biurową, podkreślając estetykę mebli oraz umieszczonych na nich przedmiotów. W ofertach naszych Partnerów znajdziesz bardzo szeroki wybór opraw meblowych, przede wszystkim w technologii LED.

Korzyści z zastosowania opraw meblowych

Oprawy meblowe to dość specyficzna kategoria oświetlenia. Obejmuje ona produkty o różnych kształtach, wymiarach oraz oczywiście mocach świetlnych, jak również źródłach światła. Szczególnie dużą popularnością w ostatnich latach cieszy się oświetlenie podszafkowe, które może być realizowane na przeróżne sposoby – w formie oczek halogenowych, taśm LED czy lampek LED z własnym zasilaniem.

Bardzo ciekawym produktem z kategorii opraw meblowych są lampki na wysięgniku montowane do górnej części np. szafek kuchennych przy pomocy klipsów. Mogą one pełnić funkcję oświetlenia alternatywnego, wprowadzając do pomieszczenia przyjemny klimat, a przy tym oszczędzając energię elektryczną.

Oprawy meblowe, szczególnie LED, są bardzo dobrym sposobem na to, aby zyskać dodatkowe źródło światła, uatrakcyjnić pomieszczenie, a przy tym znacząco ograniczyć zużycie energii. Wyróżniają się one energooszędnością na poziomie nieosiągalnym chociażby dla opraw halogenowych. Dodatkowo technologia LED gwarantuje ponadprzeciętną trwałość. Czas świecenia diod LED w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami halogenowymi jest wielokrotnie dłuższy. Nie zapominajmy również, że diody LED praktycznie w ogóle się nie nagrzewają, dzięki czemu takie oprawy meblowe z powodzeniem mogą być stosowane wewnątrz szafek oraz w strefach, w których zamierzamy przechowywać produkty spożywcze.

Oczywiście oprawy meblowe stosuje się nie tylko w zabudowach kuchennych. Coraz częściej producenci mebli wyposażają w niezależne oświetlenie np. komody, regały, stoliki RTV czy półki, aby w ten sposób znacząco zwiększyć atrakcyjność ich designu, a także poprawić funkcjonalność. Podświetlona zawartość komody, np. eleganckiego zestawu barowego, może stanowić jeden z głównych elementów dekoracyjnych wnętrza.

W ofercie Partnerów Elektrotarg.pl znajdziesz nie tylko najróżniejsze oprawy meblowe, ale także akcesoria do nich, w tym elementy montażowe i przyłączeniowe. Dzięki temu będziesz w stanie zmodernizować np. starą zabudowę kuchenną, odmieniając jej wygląd oraz zwiększając jej walory praktyczne.

Oferowane oprawy meblowe występują w różnych kształtach, mocach, średnicach, wariantach kolorystycznych. Wybierając konkretną oprawę zwróć uwagę przede wszystkim na napięcie wejściowe (np. 12V), stopień szczelności (minimum IP44 w przypadku opraw umieszczanych nad blatem kuchennym i w pobliżu zlewozmywaka) oraz temperaturę barwową światła (ciepła, neutralna, zimna).