Oprawy Dekoracyjne

Brak produktów w tej sekcji

Oprawy dekoracyjne: odmień charakter wnętrza

Choć oprawy dekoracyjne, czy generalnie oświetlenie dekoracyjne, kojarzy się nam głównie ze zdobieniem domów, firm i mieszkań w okresie świątecznym, to w rzeczywistości mówimy tutaj o bardzo szerokiej kategorii produktów o uniwersalnym zastosowaniu. Efektowne oprawy dekoracyjne, w tym oprawy LED, są fantastycznym sposobem na to, aby od ręki zyskać ciekawe detale stylistyczne i całkowicie odmienić design pomieszczenia. W ofercie Partnerów Elektrotarg.pl znajdziesz najróżniejsze oprawy dekoracyjne, charakteryzujące się niebanalnym wzornictwem, w wielu kształtach i wariantach kolorystycznych.

Jak wybrać oprawy dekoracyjne do swojego wnętrza?

Podstawowym kryterium wyboru oprawy dekoracyjnej jest oczywiście to, czy będzie ona pasować do danego pomieszczenia pod względem designu. Producenci prześcigają się w pomysłach na uatrakcyjnienie swoich produktów, dlatego nikogo nie dziwi już widok np. girlandy świetlnej złożonej z „surowego” przewodu oraz żarówek w zwykłych oprawkach. Z drugiej strony dostępne są luksusowe oprawy dekoracyjne, które doskonale korespondują z wnętrzem typu glamour.

Wybierając oprawę dekoracyjną należy zwrócić uwagę na fakt, iż są to bardzo wyraziste elementy wyposażenia wnętrza. Co za tym idzie, oprawa z pewnością będzie się rzucać w oczy i może nawet zdominować wystrój. Dlatego dobrze będzie tutaj postawić na jeden kierunek stylistyczny, aby uniknąć chaosu.

Nie zapominajmy również, że wybierając oprawy dekoracyjne trzeba zwrócić baczną uwagę na kwestie czysto techniczne. Pierwszym sygnalizowanym przez nas parametrem jest napięcie wejściowe. Radzimy dokładnie sprawdzić, czy upatrzona wstępnie oprawa może być zasilana prądem 230V, czy może jednak 12V. W tym drugim przypadku konieczne będzie zastosowanie transformatora – odpowiedni produkt również kupisz u Partnerów Elektrotarg.pl.

Kolejną istotną sprawą, na którą warto zwrócić uwagę, jest rodzaj mocowania źródła światła. W oprawach dekoracyjnych najczęściej stosuje się mocowania typu G4, G6, G9, MR16, E14, E27, E40 i GU10. Jest to o tyle ważne, że będzie później determinować zakup odpowiedniej żarówki. Najwygodniej będzie zdecydować się na popularne mocowanie, czyli np. E27 czy GU10, bo dostęp do takich żarówek jest bezproblemowy.

Wybierając oprawy dekoracyjne nie możemy oczywiście pominąć ważnej kwestii, jaką jest jakość wykonania. Tego typu elementy wyposażenia wnętrza powinny służyć latami i nie być źródłem irytujących awarii. Dlatego radzimy postawić na produkty renomowanych, sprawdzonych producentów, którzy nie tylko potrafią zachwycić designem, ale także stosowaniem wysokojakościowych materiałów – np. stali czy aluminium.

Najróżniejsze oprawy dekoracyjne, a także potrzebne do nich akcesoria montażowe czy przyłączeniowe, są dostępne w ofertach Partnerów Elektrotarg.pl. Znajdź takie oprawy, które najlepiej pasują do aranżacji Twoich pomieszczeń i kup je w najlepszej cenie z dostawą pod same drzwi lub opcją odbioru osobistego.