Filtry
Kategorie na liście

Oprawy Sufitowe

Oprawy Sufitowe
Filtry
Producenci
Cena od: 91,43  netto
112,46  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
Cena od: 82,71  netto
101,73  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
Cena od: 124,46  netto
153,09  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
Cena od: 92,05  netto
113,22  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
Oprawa oświetleniowa VERA 1x11W, IP 54
Pawbol
Kod producenta: D.3322
Cena od: 53,03  netto
65,23  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły

Oprawy sufitowe: najprostszy sposób na dużą dawkę światła

Oprawy sufitowe są standardowym elementem wyposażenia każdego budynku i stanowią bardzo szeroką kategorię produktów, obejmującą między innymi panele, oprawy LED czy wciąż popularne plafoniery. Oprawy sufitowe mają wiele zalet, które decydują o tym, że nadal trudno jest sobie bez nich wyobrazić czy to przestrzeń biurową, czy przemysłową/produkcyjną, czy wreszcie domową. Partnerzy Elektrotarg.pl przygotowali dla Ciebie ogromny wybór opraw sufitowych wszelkiego typu, różniących się metodą montażu, źródłem światła, mocą oraz oczywiście designem i przeznaczeniem. Sprawdź wszystkie propozycje.

Czym się kierować przy wyborze oprawy sufitowej?

Zacznijmy od tego, że oprawy sufitowe stosuje się zawsze wtedy, gdy zależy nam na uzyskaniu mocnego światła o jak najszerszym kącie padania. Dawniej realizowano to przy pomocy tradycyjnych żyrandoli czy lamp mocowanych na środku sufitu. Obecnie, na szczęście, mamy do wyboru znacznie więcej rozwiązań. Oprawy sufitowe gwarantują, że w pomieszczeniu nie zabraknie światła, są przy tym bardzo łatwe w montażu, również w sufitach podwieszanych i modułowych (kasetonowych).

Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru oprawy sufitowej jest jej maksymalna moc. Określa ona, jakie źródło światła może zostać zastosowane w konkretnej oprawie. Przykładowo: jeśli jest to maksymalnie 50W, to wiadomo, że w oprawie powinno się umieścić np. żarówkę halogenową o mocy do 50W.

Kolejną istotną kwestią jest napięcie wejściowe. Na rynku dominują oprawy sufitowe 230V oraz 12V. Te pierwsze są najłatwiejsze w stosowaniu, ponieważ w zasadzie wystarczy je tylko podłączyć do istniejącej instalacji w budynku. Z kolei oprawy 12V przystosowane do obsługi żarówek LED oraz żarówek halogenowych (najczęściej z mocowaniem MR16) wymagają zastosowania transformatora obniżającego podawane napięcie.

Wybierając oprawę sufitową należy także zwrócić uwagę na zastosowane w niej mocowanie. Spotyka się najróżniejsze rozwiązania, w tym G4, G6, G9, E14, E27, E40, MR16 i GU10. Zanim zdecydujemy się na konkretną oprawę, dobrze będzie sprawdzić, czy w przyszłości bez problemu dokupimy do niej potrzebne źródła światła.

Plafoniery: praktyczne oprawy sufitowe

Oprawami sufitowymi, na które warto zwrócić szczególną uwagę są właśnie plafoniery, nazywane również plafonami. Występują one w wariantach ściennym oraz sufitowym. Nas tym razem interesuje ten drugi.

Plafoniery bardzo dobrze sprawdzają się we wszelkich pomieszczeniach, od biur, przez korytarze, aż po salony i kuchnie. Mogą być również stosowane w garażach, piwnicach, szatniach czy łazienkach, przy czym zalecane jest wówczas zastosowanie plafoniery w hermetycznej obudowie, odpornej na działanie wilgoci i wysokie zapylenie.

Bardzo interesującym rozwiązaniem są plafoniery z czujnikiem ruchu PIR lub MV, które warto montować wszędzie tam, gdzie konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu, a jednocześnie obniżenie kosztów zużycia energii elektrycznej, a więc np. w publicznych toaletach czy pomieszczeniach magazynowych, ale też na korytarzach.

Oprawy sufitowe renomowanych producentów, w najróżniejszych wariantach wraz z przydatnymi akcesoriami montażowymi i przyłączeniowymi są dostępne w ofercie Partnerów Elektrotarg.pl.