Kategorie na liście

Oprawy Uliczne

Oprawy Uliczne

Oprawy uliczne: wysoka jakość wykonania gwarancją trwałości

Elektrotarg.pl prezentuje oprawy uliczne, czyli szeroką kategorię produktów obejmującą najróżniejsze oprawy oświetleniowe oraz akcesoria do stosowania na zewnątrz budynków. Tego typu oprawy doskonale nadają się do oświetlania ulic, skwerów, parków, ale też bezpośredniego otoczenia budynków czy placów firmowych, zwiększając poziom bezpieczeństwa oraz komfort ludzi. Sprawdź wszystkie propozycje przygotowane przez naszych Partnerów, wybierając te oprawy uliczne, które najlepiej odpowiadają na Twoje potrzeby i oczekiwania.

Oprawy uliczne w technologii LED

W wielu polskich miastach i gminach nadal standardem jest korzystanie z opraw ulicznych, w których źródłem światła są lampy sodowe. Choć zapewniają one bardzo wysoką efektywność świetlną, a tym samym dobrą widoczność, to mają jedną zasadniczą wadę: są niezwykle kosztowne w eksploatacji.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej samorządów przeprowadza wielką modernizacją oświetlenia, stawiając na oprawy uliczne LED. Przede wszystkim są one znacznie tańsze w użytkowaniu, ponieważ technologia LED pozwala obniżyć zużycie energii nawet o kilkadziesiąt procent w porównaniu z lampami sodowymi. Taka inwestycja, choć bez wątpienia kosztowna, w dalszej perspektywie jest bardzo opłacalna.

Nie możemy pominąć innej istotnej zalety opraw ulicznych LED. Jest nią bardzo wysoka trwałość tego rozwiązania. Ledowe źródło światła może być eksploatowane wielokrotnie dłużej niż tradycyjne technologie. Stąd też jest to doskonały wybór zarówno dla samorządów, jak i inwestorów indywidualnych, którym zależy na niskich kosztach eksploatacji przez wiele kolejnych lat.

Najważniejsze parametry opraw ulicznych, na które trzeba zwrócić uwagę

Planując zastosowanie danej oprawy ulicznej w przestrzeni ogólnodostępnej, a szczególnie w pasie drogowym, należy w pierwszej kolejności zapoznać się z normą PN-EN 13201:2016, która precyzyjnie określa parametry techniczne i funkcjonalne, jakie musi spełniać oświetlenie infrastrukturalne. Chodzi tutaj przede wszystkim o temperaturę barwową, ograniczenie efektu olśnienia oraz dostosowanie natężenia światła do aktualnych warunków (pory nocy).

Od opraw ulicznych wymaga się również wysokiej jakości wykonania. Są one przecież narażone na stały kontakt z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i środowiskowymi. Muszą zatem charakteryzować się solidną obudową, najlepiej wykonaną z aluminium oraz włókna szklanego, jak również wysoką szczelnością (IP55 i wyższa), co gwarantuje brak ryzyka przenikania wilgoci i pyłu do wnętrza oprawy.

W ofercie Partnerów Elektrotarg.pl znajdziesz oprawy uliczne do różnych zastosowań, w tym takie, które spełniają parametry umożliwiające zastosowanie ich w przestrzeni miejskiej czy drogowej. Do tego dochodzi szeroki wybór opraw ulicznych, które idealnie sprawdzą się do oświetlenia prywatnej drogi, działki, terenu firmowego, placu magazynowego czy nawet ogrodu.