Filtry
Kategorie na liście

Panele LED

Panele LED
Filtry
Producenci

Panele LED: efektowne, nowoczesne źródło światła

Panele LED to coraz częściej stosowane rozwiązanie w biurach, budynkach użyteczności publicznej, hotelach, restauracjach, ale także w prywatnych domach. Stanowią nowoczesną alternatywę dla opraw sufitowych wyposażonych w tradycyjne źródło światła, czyli świetlówkę. Są znacznie tańsze w eksploatacji, a przy tym bardzo trwałe, dlatego ich zakup i montaż zdecydowanie się opłaca. Markowe panele LED czołowych producentów są dostępne w ofertach Partnerów Elektrotarg.pl. Sprawdź wszystkie propozycje i wybierz dobrze.

Czym są panele LED?

Panele LED na pierwszy rzut oka do złudzenia przypominają oprawy oświetleniowe do sufitów podwieszanych, przede wszystkim tych stosowanych w sufitach modułowych, zbudowanych z kasetonów. Warto natomiast zaznaczyć, że na rynku dostępne są zarówno panele LED podtynkowe, jak i natynkowe, dlatego opcji ich zastosowania we wnętrzu jest znacznie więcej.

Panele LED występują w różnych wymiarach, przy czym w Polsce największą popularnością cieszy się standardowy format 60x60, czyli idealnie nadający się do montażu w sufitach podwieszanych. Taki panel LED zapewni odpowiednią ilość światła czy to w biurze, czy w windzie, czy na korytarzu, stanowiąc przy tym efektowny element dekoracyjny.

W prywatnych przestrzeniach częściej wykorzystuje się panele LED w mniejszym rozmiarze, na przykład 30x30 cm, choć bez problemu można kupić znacznie większe modele, chociażby 30x60 cm czy 30x120 cm i przy ich użyciu osiągnąć bardzo ciekawe efekty dekoracyjne, zapewniając sobie przy tym dostateczną ilość światła.

Nowoczesne panele LED mogą stanowić alternatywę nie tylko dla opraw świetlówkowych, ale także tradycyjnych lamp sufitowych, kinkietów czy też systemów szynowych. Ich niewątpliwą zaletą jest doskonały stosunek ceny do efektywności świetlnej oraz kosztów eksploatacji. Warto również wspomnieć o bardzo łatwym montażu, szczególnie w wariancie natynkowym.

Nowocześnie i oszczędnie

Kluczową zaletą paneli LED jest to, że gwarantują one znaczące ograniczenie zużycia energii. W porównaniu z tradycyjnymi świetlówkami można tutaj liczyć na spadek wysokości rachunków za prąd nawet o 50%. Gdy dodamy do tego o wiele większą trwałość technologii LED, to zyskamy obraz rozwiązania, w które na pewno warto zainwestować.

Panele LED doskonale pasują do nowoczesnych wnętrz, w tym biurowych i prywatnych. Szeroki wybór modeli różniących się zarówno sposobem montażu, jak również wymiarami, kształtem, materiałem, z którego została wykonana obudowa (stal, tworzywo sztuczne) czy kolorystyką sprawia, że nie powinno być żadnego problemu z dobraniem paneli do konkretnego wystroju. Zwracamy również uwagę na to, że panele LED występują w różnych wariantach mocy oraz temperatury barwowej. Można zdecydować się na wersję ciepłą (idealna do uzyskania klimatycznego efektu dekoracyjnego), neutralną (najlepszy wybór do ciągów komunikacyjnych) czy zimną (rekomendowana do biura oraz pomieszczeń roboczych).

W ofercie Partnerów Elektrotarg.pl znajdują się nie tylko gotowe panele LED, ale także liczne akcesoria montażowe, w tym ramy natynkowe, linki do podwieszania, klipsy czy uchwyty, jak również zasilacze i transformatory.