Kategorie na liście

Systemy Szynowe

Systemy Szynowe

Systemy szynowe: sposób na efektowne i funkcjonalne oświetlenie

Jeszcze do niedawna można było je zauważyć wyłącznie w przestrzeniach biurowych oraz sklepowych. Obecnie jednak systemy szynowe robią furorę w świecie aranżacji wnętrz prywatnych. Inwestorzy cenią je przede wszystkim za fantastyczny, bardzo nowoczesny design, ale także nieprzeciętną funkcjonalność. Systemy szynowe są doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, gdy bierzemy pod uwagę możliwość rozbudowania oświetlenia w przyszłości. Kompletne systemy szynowe, jak również ich poszczególne elementy, znajdziesz w ofertach Partnerów Elektrotarg.pl.

Czym właściwie są systemy szynowe?

Systemy szynowe, jak sama nazwa wskazuje, to oświetlenie, którego kluczowym elementem jest szyna, pełniąca funkcję prowadnicy. Umieszczamy w niej źródła światła w odpowiednio dobranych oprawach, np. bardzo popularnych spotach. Dzięki szynie mamy możliwość praktycznie dowolnej aranżacji oświetlenia, to znaczy rozmieszczenia go tak, jak akurat w danym momencie najbardziej nam pasuje.

Aby dobrze przedstawić korzyści z posiadania systemu szynowego w domu czy w biurze, warto odwołać się do prostego przykładu. Chyba każdemu zdarzyło się przestawiać stół w jadalni przed wizytą gości, aby po jego rozłożeniu możliwe było równomierne doświetlenie blatu przez lampę sufitową. System szynowy rozwiązuje ten problem od ręki – w zależności od potrzeb wystarczy tylko przesunąć oprawy w prowadnicy.

Bardzo ważną zaletą systemów szynowych jest również to, że dają one możliwość ich łatwej rozbudowy. Jeśli po pewnym czasie okaże się, że np. jedna szyna z czterema spotami nie zapewnia dostatecznej ilości światła w pomieszczeniu, nie będzie najmniejszego problemu z tym, aby dołączyć do niej kolejną szynę, korzystającą z dokładnie tego samego źródła zasilania.

Poza tym systemy szynowe są niezwykle wręcz efektowne. To w zasadzie jedyny rodzaj oświetlenia, który daje nam niemal nieograniczone możliwości personalizacji. Systemy szynowe doskonale pasują do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym, industrialnym, loftowym.

Systemy szynowe 12V a 230V

To bardzo ważna różnica, na którą trzeba zwrócić uwagę wybierając konkretny system szynowy. Na rynku są dostępne systemy wysokonapięciowe, które podłączamy do zwykłego zasilania 230V. Są one najbardziej praktyczne, ponieważ właściwie nie stawiają żadnych ograniczeń jeśli chodzi o liczbę i moc opraw świetlnych (barierą jest jedynie pojemność samej szyny).

Z kolei systemy szynowe 12V, czyli niskonapięciowe, wymagają zastosowania transformatora obniżającego napięcie, co delikatnie ogranicza funkcjonalność systemu, choć można sobie z tym poradzić stosując np. nowoczesne żarówki LED czy żarówki halogenowe do opraw 12V.

Korzystając z oferty naszych Partnerów skompletujesz system szynowy do dowolnego pomieszczenia w domu, biurze, sklepie czy hali przemysłowej. Dostępne są zarówno szyny jedno- i trójfazowe, jak i łączniki trójdrożne, liniowe, czterodrożne, narożniki L, uchwyty, zaślepki, oprawy oświetleniowe do systemów szynowych czy switche umożliwiające zdalne sterowanie oświetleniem.

Zapoznaj się z pełną ofertą elementów systemów szynowych, jaką przygotowali dla Ciebie Partnerzy Elektrotarg.pl. Są to produkty renomowanych producentów, gwarantujące bardzo wysoką trwałość, łatwy montaż oraz świetną jakość wykonania.