Filtry
Kategorie na liście

Taśmy LED

Taśmy LED
Filtry
Producenci
TAŚMA FLASH 2835, 600 LED CIEPŁY BIAŁY, 60W,  BEZ
GTV
Kod producenta: LD-2835-600-20-CB
Cena od: 46,40  netto
57,07  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
TAŚMA FLASH 2835, 600 LED ZIMNY BIAŁY, 60W, BEZ ŻE
GTV
Kod producenta: LD-2835-600-20-ZB
Cena od: 46,40  netto
57,07  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
OSŁONKA MLECZNA DO PROFILU LED GLAX 2m
GTV
Kod producenta: PA-OSMLGLAX-00
Cena od: 10,61  netto
13,05  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
ZAŚLEPKA DO PROFILA LED GLAX KĄTOWY  SREBRNA LAKIE
GTV
Kod producenta: PA-ZASGLAXKT-00
Cena od: 9,39  netto
11,55  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
Cena od: 13,09  netto
16,10  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
Cena od: 13,09  netto
16,10  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
Taśma wodoodporna LED 5m 4,8W/m barwa światła zimna, 480 lm/m
GREEN LIGHT
Kod producenta: EKO-T5M-IP65-4,8W-CW
Cena od: 22,70  netto
27,92  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły

Taśmy LED: prosty sposób na efektowne oświetlenie

Jeśli mielibyśmy wskazać akcesoria oświetleniowe, które w ostatnich latach zrobiły największą „karierę” na polskim rynku, to z pewnością postawilibyśmy na taśmy LED. Trudno jest sobie bez nich wyobrazić nowocześnie zaaranżowane wnętrze. Taśmy LED służą przede wszystkim do osiągnięcia pięknego efektu dekoracyjnego, jednak z powodzeniem mogą być wykorzystywane także w formie dodatkowego źródła światła. Szeroki wybór taśm LED markowych producentów znajdziesz w ofertach Partnerów Elektrotarg.pl.

Taśmy LED: co warto o nich wiedzieć?

Taśmy LED to bardzo energooszczędne źródła światła, które standardowo wykorzystuje się do dekorowania pomieszczeń, nie tylko prywatnych, ale też biurowych. Coraz częściej spotyka się je w budynkach firmowych, w tym przemysłowych, gdzie najczęściej są stosowane do doświetlania ciągów komunikacyjnych. Ważną zaletą taśm LED jest także ich ogromna trwałość, nieosiągalna dla rozwiązań halogenowych czy świetlówkowych.

Taśmy LED, z uwagi na swoją uniwersalność, mogą być stosowane praktycznie wszędzie, gdzie tylko chcemy osiągnąć bardzo ciekawy efekt dekoracyjny. Zwyczajowo stosuje się je po to, aby podkreślić konkretne elementy wykończeniowe, np. podwieszane sufity, ściany telewizyjne czy kominki. Wielu inwestorów decyduje się również na zastosowanie taśm LED w celu uzyskania dodatkowego, przyjemnego dla oka, a jednocześnie efektownego źródła światła – taśma LED będzie więc dobrym wyborem nad blatem kuchennym, wanną, lustrem w łazience czy prysznicem.

Niezaprzeczalną zaletą taśm LED jest ich bardzo łatwy montaż. Większość produktów oferowanych na rynku posiada warstwę samoprzylepną – wystarczy więc zdjąć papierową osłonę i już można zacząć przyklejać taśmę na wybranej powierzchni. Dodatkowo producenci oferują taśmy LED w warstwie silikonowej, które z powodzeniem mogą być stosowane w warunkach podwyższonej wilgotności, temperatury, a nawet zapylenia.

Zwracamy uwagę na fakt, iż poszczególne taśmy LED znacząco różnią się między sobą kluczowymi parametrami. Mamy tutaj na myśli chociażby długość, ale też moc świetlną (zależną od liczby zastosowanych diod LED) czy temperaturę barwową (ciepła, neutralna, zimna).

Bardzo ważnym aspektem wyboru taśmy LED jest również jej zasilanie. Na rynku dominują taśmy mogące być zasilane prądem stałym o napięciu 12V lub 24V, a więc wymagające zastosowania transformatora w celu podłączenia ich do instalacji elektrycznej w budynku. Oczywiście odpowiednie zasilacze i transformatory LED także są dostępne w ofertach partnerów Elektrotarg.pl.

Jeśli potrzebujesz taśmy LED o niestandardowej długości, na przykład 2,20 metra, to spokojnie możesz kupić rolkę o długości np. 5 metrów. Specyfiką taśm LED jest to, że można je skracać, zwykle co 3 diodę, czyli co około 2,5 centymetra.

Poza gotowymi taśmami LED nasi Partnerzy oferują także szeroki wybór specjalnych akcesoriów montażowych, przyłączeniowych oraz zwiększających funkcjonalność taśm – jak chociażby osłonki, zaślepki czy złączki.