Filtry

Przedłużacze i rozgałęźniki

Przedłużacze i rozgałęźniki
Rozgałęźnik 3x2P+Z
Pawbol
Kod producenta: D.3805
Cena od: 6,37  netto
7,84  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
R-40 BIAŁY Rozgałęźnik 4 gn okrągłe T-10831
Plastrol
Kod producenta: T-10831
Cena od: 11,25  netto
13,84  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
Cena od: 12,53  netto
15,41  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
Cena od: 5,13  netto
6,31  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
Cena od: 5,76  netto
7,08  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
Cena od: 6,80  netto
8,36  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
Cena od: 9,21  netto
11,33  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
Cena od: 8,03  netto
9,88  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły

Przedłużacze i rozgałęźniki: łatwy sposób na rozdzielenie energii na kilka urządzeń

Nawet najlepiej zaprojektowana instalacja elektryczna po czasie może się okazać niedostatecznie funkcjonalna. Z takimi sytuacjami spotykamy się w domach, mieszkaniach, biurach, ale też obiektach użyteczności publicznej, zakładach przemysłowych czy w urzędach. Mając do dyspozycji jedno gniazdko i chcąc podłączyć do niego kilka urządzeń, można skorzystać z wygodnego rozwiązania, jakim są rozgałęźniki czy listwy zasilające i przepięciowe. Z kolei w momencie, gdy konieczne jest doprowadzenie energii elektrycznej do oddalonego punktu, z pomocą przyjdzie przedłużacz. Takie akcesoria elektryczne są dostępne w ofercie Partnerów Elektrotarg.pl. Sprawdź wszystkie produkty markowych producentów w bardzo atrakcyjnych cenach.

Przedłużacze elektryczne: rodzaje i zastosowanie

Warto wiedzieć, że istnieje kilka rodzajów przedłużaczy elektrycznych, różniących się między sobą kluczowymi parametrami, a tym samym przeznaczonych do innych zastosowań.

Zacznijmy od przedłużaczy uniwersalnych, czyli najpopularniejszej grupy tych produktów. Jak sama nazwa wskazuje, są to przedłużacze do uniwersalnego zastosowania, a więc można z nich korzystać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Główna różnica pomiędzy poszczególnymi przedłużaczami sprowadza się do ich długości oraz liczby gniazd wtykowych oraz ich kształtu. W ofercie Partnerów Elektrotarg.pl znajdują się przedłużacze z przewodem zasilającym o długości np. 5, 10, 15, 50 czy 100 metrów, a nawet dłuższe. Znajdują one szerokie zastosowanie w pracach ogrodowych, jak również w firmach, w tym w zakładach przemysłowych. Dostępne są również tzw. sznury przyłączeniowe, czyli przewody zasilające o znacznej długości.

Bardzo ważnym kryterium wyboru przedłużacza jest wspomniana liczba gniazd. U naszych Partnerów kupisz zarówno przedłużacze jednokrotne, jak i wielokrotne, które pozwalają podłączyć do nich kilka urządzeń jednocześnie.

Wybierając przedłużacz koniecznie zwróć uwagę na to, czy posiada on uziemienie. Dla bezpieczeństwa instalacji warto wybierać przedłużacze z uziemieniem, szczególnie jeśli zamierzamy korzystać z nich na zewnątrz oraz w pomieszczeniach, w których występuje podwyższona wilgotność. Ponadto uziemienie zapewnia dodatkową ochronę instalacji w razie wystąpienia przepięcia.

Kolejną grupą produktów z kategorii przedłużaczy są przedłużacze bębnowe, bardzo praktyczne, ponieważ wyposażone w bęben do nawijania przewodu zasilającego. Stosuje się je zawsze wtedy, gdy z uwagi na znaczną długość przewodu przechowywanie zwiniętego ręcznie przedłużacza byłoby kłopotliwe i groziło np. złamaniem przewodu i przerwaniem izolacji.

Wspomnijmy również o przedłużaczach ogrodowych, czyli typowo przeznaczonych do użytku na zewnątrz. Z uwagi na solidną izolację są one w pełni odporne na działanie wilgoci. Nierzadko stosuje się również klapkę na wtyk, która zabezpiecza przed dostaniem się wody.

Listwy zasilające, czyli połączenie przedłużacza z rozgałęźnikiem

Listwy zasilające, również dostępne w ofercie Partnerów Elektrotarg.pl, często są zaliczane do tej samej kategorii, co przedłużacze. Postanowiliśmy je rozdzielić, z uwagi na to, że mówimy tutaj o akcesoriach wyróżniających się kilkoma istotnymi szczegółami.

Listwy zasilające występują w różnych wariantach długości (np. 1,5 metra, 2 metry, 5 metrów etc.), a najważniejszym kryterium wyboru jest oczywiście liczba gniazd. Im jest ich więcej, tym bardziej funkcjonalna listwa. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na to, w jaki styk ochronny są wyposażone gniazda – tutaj wyróżniamy system z klasycznym bolcem oraz Schuko.

Ponadto dostępne są listwy zasilające z ochroną przepięciową (często wymagane przez ubezpieczycieli oraz producentów sprzętu elektronicznego), jak również takie, które posiadają przełącznik włącz/wyłącz – są bardzo praktyczne, bo jednym pstryknięciem można natychmiast odciąć zasilanie podłączonych do listwy urządzeń.

Rozgałęźniki elektryczne: do wewnątrz i na zewnątrz

Rozgałęźniki elektryczne (nazywane też złodziejkami) stosuje się zawsze wtedy, gdy chcemy podłączyć więcej urządzeń do jednego gniazdka. W ofercie naszych Partnerów znajdują się rozgałęźniki różnego typu, w tym podwójne, potrójne, a nawet poczwórne, rozgałęźniki poziomie, różniące się amperażem, kształtem gniazda wtykowego, rodzajem styku ochronnego, liczbą faz, prądem znamionowym czy klasą ochrony przed wilgocią (dostępne są rozgałęźniki mogące pracować na zewnątrz budynków). Tak szeroki wybór pozwala bez żadnego problemu znaleźć taki osprzęt, który najlepiej sprawdzi się w konkretnej sytuacji.

Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą przedłużaczy i rozgałęźników markowych producentów, jaką przygotowali dla Ciebie Partnerzy Elektrotarg.pl.