Kategorie na liście

Przedłużacze

Przedłużacze: do ogrodu, do domu, na budowę

Przedłużacze to taka grupa produktów elektrycznych, na które na co dzień nie zwracamy szczególnej uwagi, ale w zasadzie nie bylibyśmy w stanie się bez nich obejść. Niezależnie od tego, w jak przemyślany sposób została zaprojektowana instalacja elektryczna, zawsze pojawi się potrzeba skorzystania z przedłużacza lub rozgałęźnika. Mówimy tutaj o przewodach elektrycznych o znacznej długości, dzięki którym można uzyskać dostęp do energii w dowolnym miejscu nieposiadającym bezpośredniego dostępu do źródła zasilania. Warto przy tym wiedzieć, że na rynku są dostępne przedłużacze przeznaczone do różnych zastosowań, charakteryzujące się odmiennymi parametrami, długością i wyposażeniem.

Czym różnią się między sobą przedłużacze?

Przedłużacze przede wszystkim rozróżniamy ze względu na liczbę gniazd, długość przewodu, te z uziemieniem i bez uziemienia, zakończone listwą z wyłącznikiem lub bez wyłącznika, jak również przeznaczone do użytkowania w konkretnych warunkach środowiskowych. Mamy zatem przedłużacze uniwersalne, ogrodowe, domowe. Chcąc wybrać odpowiedni przedłużacz trzeba zastanowić się nad tym, do czego go właściwie potrzebujemy, gdzie zamierzamy z niego korzystać oraz ile urządzeń docelowo ma zostać do niego podłączonych. To bardzo ułatwi podjęcie dobrej decyzji zakupowej.

Oczywiście najważniejszym kryterium wyboru przedłużacza jest długość przewodu. Kabel powinien być na tyle długi, aby swobodnie dostarczył energię elektryczną do wskazanego miejsca, bez konieczności jego przesadnego naciągania. Zawsze warto kupić przedłużasz z lekkim zapasem długości, dzięki czemu będzie można go łatwo układać na ziemi w taki sposób, by zminimalizować ryzyko potknięcia się czy wyrwania wtyczki z gniazdka. Jednocześnie przewód nie powinien być zbyt długi, bo to utrudni jego zwijanie (za wyjątkiem przedłużaczy bębnowych).

Przedłużacze ogrodowe

W ofercie naszych Partnerów znajdują się przedłużacze ogrodowe markowych producentów, które najczęściej są modelami jednogniazdowymi, często wyposażonymi w bęben zwijający. Przedłużacze ogrodowe muszą się charakteryzować solidną izolacją, odporną na złamanie i trudne warunki eksploatacyjne. Dostępne są przedłużacze z uziemieniem i bez. Gniazdo wtykowe jest pogłębione, co dodatkowo chroni instalację przed wilgocią.

Przedłużacze bębnowe

Przedłużacze nawijane na bęben są niezwykle praktyczne i łatwe w użytkowaniu, a także w przenoszeniu. Najczęściej stosuje się je na placach budowy, przy prowadzeniu prac remontowych oraz w ogrodnictwie. Bęben zwykle posiada 4 gniazda z uziemieniem, dzięki czemu przedłużacz może jednocześnie obsłużyć kilka urządzeń. Solidny stojak zapewnia odpowiednią stabilność.

Specyfiką przedłużaczy bębnowych jest znaczna długość przewodu. Najkrótsze przedłużacze nawijane na bęben mają zwykle 15 metrów długości, natomiast najdłuższe pozwalają dostarczyć energię elektryczną na odległość aż 50 metrów.

Warto zauważyć, że przedłużacze ogrodowe zwyczajowo różnią się od budowlanych kolorem izolacji – te pierwsze są pomarańczowe, dzięki czemu można je dużo łatwiej zauważyć np. w gęstej trawie. Z kolei przedłużacze budowlane najczęściej występują w kolorze czarnym.

W ofercie naszych Partnerów znajdziesz również przedłużacze do użytku domowego, w tym listwy przepięciowe z podświetlanym wyłącznikiem i bez, dostępne w najróżniejszych wariantach długości – od 1,5 do 5 metrów. Polecamy również przedłużacze biurkowe wpuszczane renomowanej marki ELITE lub oryginalne akcesoria do przedłużaczy.