Filtry
Kategorie na liście

Rozgałęźniki

Rozgałęźniki
Filtry
Producenci
Rozgałęźnik 3x2P+Z
Pawbol
Kod producenta: D.3805
Cena od: 6,37  netto
7,84  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
R-40 BIAŁY Rozgałęźnik 4 gn okrągłe T-10831
Plastrol
Kod producenta: T-10831
Cena od: 11,25  netto
13,84  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
Cena od: 12,53  netto
15,41  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
Cena od: 5,13  netto
6,31  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
Cena od: 5,76  netto
7,08  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
Cena od: 6,80  netto
8,36  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
Cena od: 9,21  netto
11,33  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
Cena od: 8,03  netto
9,88  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły

Rozgałęźniki: brak dostatecznej liczby gniazd nie jest już problemem

Mogłoby się wydawać, że w prawidłowo zaprojektowanej instalacji elektrycznej nie może dojść do sytuacji, w której w pomieszczeniu zabraknie odpowiedniej liczby gniazdek. To jednak tylko teoria. Praktyka pokazuje, że wielokrotnie mamy problem z podłączeniem wszystkich urządzeń elektrycznych znajdujących się w tej samej strefie. Jest to szczególnie uciążliwe w przestrzeni biurowej, kiedy np. trzeba stworzyć nowe stanowisko komputerowe, a do dyspozycji mamy tylko jedno, w dodatku pojedyncze gniazdko. Rozwiązanie jest na szczęście bardzo proste. Wystarczy zastosować rozgałęźniki, nazywane również potocznie złodziejkami. Szeroki wybór rozgałęźników znajdziesz w ofertach Partnerów Elektrotarg.pl.

Kiedy stosujemy rozgałęźniki elektryczne?

Zawsze wtedy, gdy wymaga tego konkretna sytuacja i z uwagi na ograniczoną liczbę czy pojemność gniazdek elektrycznych nie ma możliwości podłączenia do nich wszystkich potrzebnych urządzeń. Rozgałęźniki mają bardzo szerokie zastosowanie czy to w warunkach domowych, czy biurowych. W zależności od rodzaju rozgałęźnika, można za jego pośrednictwem podłączyć nawet do 4 urządzeń.

Rozgałęźniki są zatem bardzo prostym, a przy tym estetycznym sposobem na natychmiastowe zwiększenie funkcjonalności pomieszczenia. Dzięki tym stosunkowo drobnym akcesoriom można uniknąć konieczności przeprowadzenia rozbudowy instalacji elektrycznej. Wystarczy umieścić w wolnym gniazdku rozgałęźnik o odpowiedniej liczbie gniazd, aby móc podłączyć do niego np. komputer stacjonarny, monitor, drukarkę i lampkę biurkową.

Rada

W przypadku, gdy zamierzamy podłączyć do jednego gniazdka większą liczbę urządzeń generujących wysokie zużycie energii, zaleca się zastosowanie listwy antyprzepięciowej, która dodatkowo chroni sprzęt przed skutkami nieprawidłowej pracy instalacji elektrycznej.

Rodzaje rozgałęźników

Rozgałęźniki elektryczne dzielimy przede wszystkim ze względu na liczbę wbudowanych gniazd. Do wyboru mamy więc rozgałęźniki 2-, 3- i 4-krotne. Przed zakupem konkretnego rozgałęźnika należy zwrócić uwagę na to, czy posiada on gniazda płaskie czy okrągłe, a także, czy są to gniazda uziemione czy typu Schuko.

Kolejną kwestią jest wygląd rozgałęźnika, co z pewnością będzie miało znaczenie w sytuacji, gdy akcesorium ma się znajdować na widoku. Na rynku są dostępne rozgałęźniki w różnych wariantach kolorystycznych, bardzo ciekawe pod względem stylistyki, ale też kompaktowe, o stosunkowo płaskiej konstrukcji. Te ostatnie będą bardzo przydatne, gdy rozgałęźnik ma zostać umieszczony za jakimś meblem, który chcemy dosunąć jak najbliżej ściany.

Szczególną kategorią rozgałęźników są przedłużacze listwowe, w tym z listwą antyprzepięciową, z wyłącznikiem i bez, uziemieniem lub bez uziemienia. Taki rozgałęźnik poza tym, że umożliwia podłączenie do niego wielu urządzeń, pełni także funkcję przedłużacza, ułatwiając organizację miejsca pracy czy domowej przestrzeni roboczej. Warto tutaj zwrócić szczególną uwagę na biurkowe rozgałęziacze wpuszczane firmy GTV, czyli jednego z najbardziej renomowanych producentów tego typu rozwiązań.