Filtry
Kategorie na liście

Zasilacze i transformatory

Zasilacze i transformatory
Filtry
cena

 – 

  • 26
  • 27
Producenci

Zasilacze i transformatory: dla bezpieczeństwa instalacji elektrycznej i podłączonych do niej urządzeń

Zasilacze i transformatory to kategoria produktów, które są niezbędne do zasilania układów elektronicznych mniejszym napięciem niż to podawane z sieci. Taka potrzeba zachodzi w momencie, gdy chcemy np. zastosować nowoczesne źródła światła LED, zwykle zasilane napięciem 12V. Aby nie doszło do ich uszkodzenia, a także w celu zagwarantowania stabilnej pracy, trwałości i bezpieczeństwa instalacji, stosuje się właśnie specjalne zasilacze i transformatory. Oczywiście zakres wykorzystania tych akcesoriów elektrycznych jest znacznie szerszy. Wszystkie potrzebne Ci zasilacze, jak również transformatory kupisz u naszych Partnerów. Sprawdź, co i kiedy może Ci się przydać.

Zasilacze LED

To najważniejsza i najobszerniejsza kategoria produktów tego typu dostępnych w hurtowniach Partnerów Elektrotarg.pl. Zadaniem zasilaczy LED 12V czy 7V jest zamiana prądu zmiennego w prąd stały o odpowiednim napięciu – najczęściej właśnie 12V oraz 7V. Taka potrzeba zachodzi w momencie, gdy zamierzamy podłączyć do instalacji elektrycznej w budynku źródła światła wymagające bardzo niskiego napięcia.

Klasycznym przykładem będą tutaj taśmy LED, z których większość jest zasilana prądem stałym o napięciu 12V. Próba podłączenia taśmy bezpośrednio do instalacji skończy się spaleniem układu w wyniku zbyt wysokiego skoku napięcia. Aby tego uniknąć, wystarczy zastosować odpowiedni zasilacz LED.

Dokładnie na takiej samej zasadzie działają inne rodzaje zasilaczy, które wykorzystuje się chociażby do podłączenia do sieci urządzeń elektronicznych, jak komputery, smartfony, oprawy LED i wiele innych. Wszystkie one wymagają zamiany prądu sieciowego na prąd stały o niskim napięciu, aby nie doszło do uszkodzenia delikatnego układu elektronicznego.

Zasilacze LED umożliwiają realizację praktycznie dowolnego projektu oświetleniowego w budynku mieszkalnym, usługowym czy firmowym. Dzięki nim nie ma problemu z tym, aby zastosować na przykład klimatyczne oświetlenie punktowe, efektownie podkreślić wybrane fragmenty pomieszczenia przy użyciu taśm LED, wykonać oświetlenie za telewizorem, podświetlić blaty kuchenne etc.

W ofercie naszych Partnerów znajdziesz zasilacze LED wszelkiego typu, w tym impulsowe, wtyczkowe, puszkowe, na szynę, meblowe, ale też hermetyczne. Szczególną uwagę warto zwrócić na te ostatnie, które pozwalają zastosować efektowne oświetlenie LED w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności (łazienka, kuchnia, kotłownia, piwnica), jak również na zewnątrz. Nasi partnerzy oferują też zasilacze LED współpracujące z inteligentnymi systemami ściemniaczy, co dodatkowo pozwala osiągnąć jeszcze ciekawsze efekty oświetleniowe.

Inne zasilacze i transformatory

Zasilacze LED to niejedyne rozwiązania, jakie oferują Partnerzy Elektrotarg.pl. Jeśli planujesz instalację z wykorzystaniem np. innych źródeł światła, to przygotowaliśmy dla Ciebie bardzo szeroki wybór funkcjonalnych akcesoriów. Zwróć uwagę chociażby na zasilacze halogenowe. Wiele opraw halogenowych, przede wszystkim typu MR16, wymaga zasilania stałym napięciem 12V.

Ważnymi produktami w tej kategorii są zasilacze awaryjne UPS, które podtrzymują dopływ energii do np. komputera czy serwera w razie nagłego spadku napięcia spowodowanego przerwą w dostawie prądu czy awarią. Do tego dochodzą stabilizatory napięcia sieciowego, które chronią delikatne układy elektroniczne przed uszkodzeniem w wyniku nieprawidłowej pracy instalacji w budynku czy sieci energetycznej.

Nasi Partnerzy oferują również transformatory toroidalne, transformatory żywiczne, transformatory olejowe, transformatory separacyjne, akcesoria do transformatorów i wiele innych urządzeń potrzebnych do zakończenia instalacji czy zwiększenia jej funkcjonalności. Wszystkie oferowane produkty charakteryzują się wzmocnionymi podzespołami, przewodami, stykami i obudowami, co gwarantuje wysoką trwałość oraz bezpieczne użytkowanie.

Zasilacze 1-fazowe i 3-fazowe, na szynę, z zabezpieczeniem regulacyjnym napięcia, typowe zasilacze LED, do opraw halogenowych i najróżniejsze typy transformatorów – to wszystko kupisz w hurtowniach Partnerów Elektrotarg.pl, zawsze w najlepszej cenie i z gwarancją szybkiej dostawy (sprawdź też opcję odbioru osobistego w dogodnym dla Ciebie miejscu).