Zasilacze

Brak produktów w tej sekcji

Zasilacze: szeroki wybór rozwiązań do urządzeń niskonapięciowych

W dzisiejszych czasach zasilacze stały się w zasadzie podstawowym elementem niemal każdej instalacji elektrycznej. Przypomnijmy, że ich zadaniem jest obniżanie napięcia prądu sieciowego do poziomu obsługiwanego przez odbiornik niskonapięciowy – na przykład różnego rodzaju oprawy oświetleniowe czy elementy automatyki przemysłowej. Szeroki wybór zasilaczy, w tym transformatory, zasilacze liniowe, impulsowe, beztransformatorowe, stabilizowane i niestabilizowane, znajdziesz u Partnerów Elektrotarg.pl.

Jaki zasilacz kupić?

Najważniejszym kryterium wyboru zasilacza jest napięcie wyjściowe, które musi być zgodne z napięciem odbiornika. Jeśli więc chcemy podłączyć np. oprawę oświetleniową 12V, to niezbędne będzie użycie zasilacza, który zmienia napięcie 230V na właśnie 12V.

Kolejną istotną kwestią jest moc zasilacza. Powinna być ona nieco większa od łącznej mocy wszystkich podłączony do niego odbiorników, np. opraw oświetleniowych. Zaleca się zostawienie około 10-procentowego zapasu. Czyli: jeśli zamierzamy podłączyć do zasilacza 10 opraw o mocy 1W każda, to należy wybrać zasilacz o mocy 11W.

Zasilacze impulsowe

Zasilacze impulsowe, również dostępne u Partnerów Elektrotarg.pl, to źródło napięcia stałego dla różnego rodzaju obwodów oraz urządzeń elektrycznych, które wymagają zasilania prądem o napięciu niższym niż sieciowe (230V). Najczęściej jest to 12V lub 24V. Aby bezpiecznie zasilić takie odbiorniki, gwarantując ich wysoką trwałość i efektywność, a także bezpieczeństwo instalacji, konieczne jest zastosowanie zasilacza impulsowego. Zwykle wykorzystuje się go w instalacjach monitoringu oraz w szeroko rozumianej automatyce przemysłowej.

Markowy zasilacz impulsowy nie tylko pozwala zasilić odbiornik, ale także gwarantuje stabilne napięcie, co przekłada się na bezawaryjną pracę np. automatu bramowego. Wybierając zasilacz impulsowy należy zwrócić uwagę na to, czy ma on możliwość pracy pod dużym obciążeniem prądowym, czy jest odporny na stan jałowy i znaczne przeciążenie. W ofertach naszych Partnerów znajdziesz wyłącznie solidne, rekomendowane przez fachowców zasilacze impulsowe, między innymi renomowanej firmy Zamel.

Zasilacze do opraw schodowych

Oprawy schodowe to bardzo popularne i funkcjonalne źródło światła. Wbrew nazwie stosuje się je nie tylko na klatkach schodowych, ale również w korytarzach oraz wszędzie tam, gdzie należy zapewnić wysokie bezpieczeństwo podczas poruszania się ciągami komunikacyjnymi. Oprawy schodowe dostępne na rynku bardzo często również wymagają zastosowania odpowiedniego zasilacza, który obniży napięcie 230V do poziomu 10 czy 12V.

Co prawda można też kupić oprawy schodowe 230V, ale są one wyraźnie droższe od tych niskonapięciowych. W dodatku nie powinny być stosowane na zewnątrz budynków. Stąd lepszym rozwiązaniem jest zakup opraw 10V, 12V czy 14V i zastosowanie zasilacza, najczęściej do puszki elektrycznej.

Wszystkie rodzaje zasilaczy do instalacji elektrycznej są dostępne w stałej ofercie Partnerów Elektrotarg.pl. Sprawdź również szeroki wybór zasilaczy LED.