Akcesoria

Brak produktów w tej sekcji

Akcesoria do źródeł światła: przydatne w wielu sytuacjach

Akcesoria do źródeł światła to kategoria produktów obejmująca najróżniejsze drobne akcesoria, które mogą być niezbędne do budowy czy modernizacji instalacji oświetleniowej. Zwykle sięgamy po nie na etapie remontu, wykorzystując je do zwiększenia funkcjonalności instalacji czy obniżenia kosztów jej eksploatacji. W tej kategorii znajdziesz również akcesoria do źródeł światła o walorach dekoracyjnych. Sprawdź wszystkie produkty, jakie przygotowali dla Ciebie Partnerzy Elektrotarg.pl.

Oprawki ceramiczne

Jedną z głównych grup produktów w tej kategorii stanowią właśnie oprawki ceramiczne, które umożliwiają podłączenie dowolnego źródła światła w zależności od tego, jaki zastosowano w nim trzonek. W ofercie naszych Partnerów znajdują się zarówno oprawki ceramiczne z kablem, jak i bez tego elementu czy oprawki ceramiczne na rurkę. Warto zwrócić uwagę na oprawki ceramiczne z blaszką kierunkową do przykręcania, która umożliwia skierowanie źródła światła w dowolną stronę, co może być bardzo przydatne, gdy np. chcemy zwiększyć efektywność świetlną halogenów montowanych w podwieszanym suficie.

Oprawki ceramiczne są dostępne w różnych wariantach mocowań, w tym z trzonkiem uniwersalnym, do żarówek halogenowych, żarówek LED, tradycyjnych świetlówek z trzonkiem E27 lub E14.

Z takich oprawek korzysta się albo w celu podłączenia docelowego źródła światła, albo chęci jego zmiany (np. wymieniamy oprawkę GU5,3 na GU10), albo na czas prowadzenia prac remontowych/budowlanych.

Inne akcesoria do źródeł światła

Bardzo popularnymi produktami z tej kategorii są adaptery, nazywane również przejściówkami. Umożliwiają one szybką i bezproblemową zmianę rodzaju zamocowania źródła światła w oprawie. Przykładowo: jeśli obecnie oprawa jest wyposażona w mocowanie E40, ale chcielibyśmy zastosować w niej żarówkę z mniejszym gwintem, np. E27, to pozwoli na to właśnie specjalny adapter. Jest to znakomite rozwiązanie w sytuacji, gdy np. z przyczyn praktycznych konieczne jest stosowanie innych, łatwiej dostępnych czy po prostu tańszych żarówek. Przejściówka pozwoli przy tym nadal korzystać z tej samej oprawy.

Spośród akcesoriów do źródeł światła warto wyróżnić także elektroniczne zasilacze LED, które doskonale nadają się do budowy systemów świetlnych opartych na popularnych taśmach LED. Takie zasilacze są wyposażone w zabezpieczenia przeciwzwarciowe i przeciwprzeciążeniowe, co dodatkowo zapewnia dłuższą i bezawaryjną eksploatację diod LED.

Wszystkie akcesoria do źródeł światła znajdujące się w ofercie hurtowni partnerskich Elektrotarg.pl są produktami markowymi, wykonanymi z bardzo dobrych materiałów, sygnowanych przez producentów cieszących się zaufaniem fachowców – jak na przykład GTV czy Kanlux.