Filtry

Świetlówki LED

Filtry
Producenci

Świetlówki LED: skuteczny sposób na oszczędności

Pęd do oszczędzania energii elektrycznej jest dziś na tyle duży, że standardem stało się projektowanie instalacji oświetleniowych z myślą o docelowym zastosowaniu w nich technologii LED. Do niedawna decydowali się na nią niemal wyłącznie właściciele budynków mieszkalnych. Obecnie jednak świetlówki LED z powodzeniem wykorzystuje się w pomieszczeniach biurowych, halach produkcyjnych i magazynowych, obiektach użyteczności publicznej, garażach i wielu innych. W ofercie Partnerów Elektrotarg.pl znajdziesz świetlówki LED renomowanych producentów, dostępne w szerokim wyborze mocy, a także z różnymi mocowaniami.

Świetlówki LED: dlaczego warto?

Liniowe świetlówki LED T8/G13 są znakomitą alternatywą dla tradycyjnych świetlówek fluorescencyjnych, głównie na poziomie zużycia energii. Szacuje się, że technologia LED pozwala ograniczyć rachunki za prąd nawet o kilkadziesiąt procent, a to przemawia do wyobraźni coraz większej grupy inwestorów. Świetlówki LED wykorzystują technologię specjalnych diod, które nie tylko są oszczędne, ale także cechują się bardzo pożądanymi właściwościami eksploatacyjnymi.

Główną przeszkodą, która powstrzymuje część osób przed zainwestowaniem w technologię LED, jest oczywiście cena. Faktycznie, świetlówki LED potrafią być kilka czy nawet kilkanaście razy droższe od świetlówek fluorescencyjnych, jednak biorąc pod uwagę zarówno ich oszczędność, jak również o wiele większą trwałość, ten wydatek z pewnością się opłaci i zwróci w perspektywie kilkunastu miesięcy – w zależności od intensywności użytkowania oświetlenia.

Z tego też powodu świetlówki LED są szczególnie polecane do zastosowań komercyjnych. Idealnie sprawdzą się w biurach i obiektach przemysłowych, gdzie cykle świecenia z reguły wynoszą przynajmniej kilkanaście godzin na dobę.

To warto wiedzieć

Szacuje się, że cykl życia świetlówki LED wynosi do około 50 tysięcy godzin ciągłej pracy. To około 10-krotnie więcej niż świetlówek fluorescencyjnych.

Kolejną zaletą świetlówek LED jest fakt, iż niemal w ogóle nie emitują one ciepła lub robią to w minimalnym stopniu. Dzięki temu straty energii są praktycznie żadne, a dodatkowo wpływa to na bezpieczeństwo – świetlówki LED mogą być z powodzeniem stosowane w oprawach oświetleniowych wykonanych z materiałów nieodpornych na działanie wysokiej temperatury.

Nie zapominajmy też o tym, że świetlówki LED są bardzo przyjazne środowisku naturalnemu oraz człowiekowi. Nie zawierają żadnych niebezpiecznych substancji, jak chociażby rtęć, które po wydostaniu się z uszkodzonej świetlówki mogłyby stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia ludzi. Korzystanie ze świetlówek LED przyczynia się również do ograniczenia efektu cieplarnianego.

Liniowe świetlówki LED T8/G13 są dostępne w różnych wariantach mocy, temperatury barwowej (ciepła, neutralna, zimna) oraz z przezroczystą lub matową obudową, co pozwala łatwo dobrać je do konkretnego pomieszczenia i potrzeb użytkowników. Walcowaty kształt gwarantuje równomierne doświetlenie przestrzeni.

Sprawdź pełną ofertę świetlówek LED w hurtowniach partnerskich Elektrotarg.pl.