Filtry

Świetlówki

Filtry
Producenci
ŚWIETLÓWKA 18W/840 4000K SPECTRUM
Wojnarowscy
Kod producenta: WOJ+21114
Przeceniono z: 2,15  netto
Cena od: 2,44  netto
3,00  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły
ŚWIETLÓWKA 58W/840 4000K SPECTRUM
Wojnarowscy
Kod producenta: WOJ+21593
Przeceniono z: 5,14  netto
Cena od: 5,51  netto
6,78  brutto

Dostępne w 1 hurtowniach

Szczegóły

Świetlówki: tradycyjne rozwiązania wciąż trzymają się mocno

Elektotarg.pl prezentuje bardzo popularną kategorię produktów, jaką są świetlówki. Te dostępne w ofercie naszych hurtowni partnerskich prezentują bardzo wysoką jakość, co przekłada się na ich długotrwałe użytkowanie i tym samym opłacalność zakupu. Świetlówki tradycyjne, fluorescencyjne, choć coraz mocniej wypychane z rynku przez technologię LED, nadal są podstawowym elementem systemów oświetlenia w biurach, halach przemysłowych i magazynowych, szkołach i innych placówkach edukacyjnych, a także obiektach użyteczności publicznej. W ofercie naszych Partnerów znajdziesz bardzo szeroki wybór świetlówek renomowanych producentów, w tym Osram, Kanlux czy Philips.

Jakie są rodzaje świetlówek?

Świetlówki dzielimy przede wszystkim na modele kompaktowe, liniowe oraz specjalistyczne. Bardziej szczegółowy podział sprowadza się głównie do rodzaju trzonka, inaczej gwintu. Na polskim rynku bardzo popularne są świetlówki z trzonkiem G5, które stosuje się w oprawach liniowych, standardowo wykorzystywanych chociażby w przestrzeniach biurowych. Oprawy te współpracują z elektronicznymi układami zapłonowymi typu T5 16 mm.

Dostępne są również świetlówki z trzonkiem G13, które stosujemy w oprawach liniowych T8 26 mm. Taka oprawa może współpracować z układami elektronicznymi, jak również magnetycznymi.

Rada

Odróżnienie trzonków G5 i G13 jest bardzo łatwe. Te pierwsze są znacznie mniejsze – 16 mm vs. 26 mm.

W tym miejscu warto wspomnieć o bardzo popularnym rozwiązaniu, jakim jest oświetlenie belkowe, składające się z prostych opraw oświetleniowych zasilanych jedną lub dwiema świetlówkami 18W. Dostępne są zarówno oprawy hermetyczne, przeznaczone do użytku w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności i zapyleniu (najczęściej spotykane w magazynach, halach produkcyjnych, piwnicach etc.), jak również oprawy kloszowe, stosowane w standardowych warunkach wewnętrznych, np. w biurach, szkołach, na korytarzach etc.

Choć tradycyjne świetlówki nadal są bezproblemowo dostępne i to się z pewnością jeszcze długo nie zmieni, to coraz więcej osób wybiera alternatywne dla nich świetlówki LED – również dostępne u naszych Partnerów. Podstawowa różnica między tymi technologiami sprowadza się do zużycia energii oraz trwałości – pod oboma względami świetlówki LED wypadają znacznie lepiej.

Z drugiej jednak strony tradycyjne świetlówki również potrafią być oszczędne, a przy tym są o wiele tańsze od swoich ledowych odpowiedników. Nie zapominajmy również, że jarzeniówki, z uwagi na długi staż rynkowy, są rozwiązaniem bardzo uniwersalnym, pasującym do wszystkich rodzajów opraw oświetleniowych (pod warunkiem kompatybilności gwintu z gniazdem), także tych starszego typu.

Świetlówki kompaktowe, liniowe, specjalistyczne, z trzonkiem G5 lub G13, układem zapłonowym T5 lub T8, są dostępne w stałej ofercie współpracujących z nami hurtowni. Znajdź odpowiednią świetlówkę i kup ją w najlepszej cenie.