Żarówki halogenowe

Brak produktów w tej sekcji

Żarówki halogenowe: dobra alternatywa dla oświetlenia LED

Choć oświetlenie LED zrobiło niezwykłą karierę na polskim rynku, to nadal nie wszyscy inwestorzy chcą z niego korzystać. Nie brakuje osób, które preferują przyjaźniejsze dla ludzkiego oka światło, dlatego konsekwentnie wybierają żarówki halogenowe. To bardzo dobra alternatywa zarówno dla LED-ów, jak i tradycyjnych żarówek i świetlówek. W ofercie hurtowni partnerskich Elektrotarg.pl znajdziesz żarówki halogenowe 12V i 230V czołowych producentów, w tym Osram, Philips czy Kanlux. Sprawdź, jakie są zalety takich żarówek.

Żarówki halogenowe: co warto o nich wiedzieć?

Żarówki halogenowe to klasyczny przykład żarowego źródła światła. Są bardzo uniwersalne w zastosowaniu, ponieważ doskonale sprawdzają się w głównych instalacjach oświetleniowych, jak również do uzyskiwania efektów dekoracyjnych. Mogą być użytkowane wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń – w tym drugim przypadku oczywiście konieczne jest zastosowanie hermetycznej oprawy oświetleniowej.

Niewątpliwą zaletą żarówek halogenowych jest fakt, że dają one przyjemne dla oka, bardzo ciepłe światło. Nie wszyscy tolerują efekt LED, nawet w przypadku żarówek o ciepłej barwie temperaturowej. Dla takich osób żarówki halogenowe będą zdecydowanie najlepszym wyborem.

Kolejną kwestią, którą warto poruszyć, jest nieprzeciętna żywotność żarówek halogenowych. W markowych modelach wynosi ona do 5000 godzin, co jest bardzo dobrym wynikiem w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami. Światło emitowane przez oświetlenie żarnikowe jest bardzo mocne, dlatego halogeny idealnie sprawdzą się jako główne źródło doświetlające pomieszczenie.

Należy wspomnieć, że żarówki halogenowe – w odróżnieniu od chociażby świetlówek – świecą przez cały czas z taką samą mocą, a ich zapłon jest praktycznie natychmiastowy. W stosunku do zwykłych żarówek są również oszczędniejsze i dużo łatwiejsze w montażu z uwagi na niewielkie rozmiary. Bardzo dobrze nadają się do opraw sufitowych, w tym tzw. oczek licowanych z powierzchnią sufitu. Można je też stosować w systemach szynowych i licznych oprawach dekoracyjnych.

Na rynku są dostępne dwa rodzaje żarówek halogenowych: na napięcie sieciowe 230V oraz na napięcie 12V. Te drugie wymagają odpowiedniej oprawki oraz zastosowania transformatora, o czym warto pamiętać planując instalację oświetleniową, której elementem mają być halogeny 12V.

Jeśli natomiast chodzi o wady żarówek halogenowych, to trzeba wspomnieć o ich znacznym nagrzewaniu się. Z tego powodu bezwzględnie musimy przestrzegać zaleceń producenta oprawy, który informuje, czy dany produkt może być stosowany z halogenami.

Żarówki halogenowe są dostępne w szerokim wariancie mocy oraz trzonków – najczęściej stosuje się te na mocowanie GU10 lub GU5,3.

Wszystkie rodzaje żarówek halogenowych znajdziesz w ofertach hurtowni współpracujących z Elektrotarg.pl. Sprawdź dostępne produkty i zamów je w najlepszych rynkowych cenach, z dostawą pod same drzwi lub opcją odbioru osobistego w dogodnym terminie.